موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

ادعای اپل: همه شما از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS بی‌خبرید

مدیران ارشد اپل که به تازگی در کنفرانس Backchannel حضور یافتند، ادعا کردند بخش اعظم قابلیت‌های هوش مصنوعی که در سیستم عامل iOS به کار گرفته شده مخفی است و کاربران از آن بی‌خبرند.

این افراد در سخنرانی خود توضیح دادند که هوش مصنوعی برای آنها خط پایان محسوب نمی‌شود و این در حالی است که دیگر شرکت‌های تولیدکننده محصولات الکترونیکی فقط بر هوش مصنوعی تمرکز کرده‌اند.

اپل می‌گوید مدت‌ها قبل از رقبای خود سراغ هوش مصنوعی رفته است. به عنوان مثال سیستم Siri که به یک شبکه عمومی برای تشخیص صدای کاربران تبدیل شده است از سال ۲۰۱۴ میلادی روانه بازار شد.

شرکت اپل همچنین ادعا می‌کند که سیستم عامل iOS قابلیت‌های یادگیری ماشینی را هم شامل می‌شود و به عنوان مثال، زمانی که پیامی را از یک شماره که در دفترتلفن موجود نیست در اختیار می‌گیرید، سیستم عامل iOS نام او را حدس می‌زند و به شما پیشنهاد می‌دهد. یا به عنوان مثال، این سیستم عامل می‌تواند گروهی از اپلیکیشن‌ها را که احتمالا دفعه بعد از آنها استفاده می‌کنید به شما معرفی کند.

مدیران اپل طی سخنرانی خود اعلام کردند که کاربران در نسخه‌های بعدی iOS می‌توانند منتظر قابلیت‌های بیشتری در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باشند.

 

منبع : موبنا