موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

انتشار ویروس اندرویدی بسیار خطرناک !

ویروس‌های اندرویدی هر از چند گاهی در فضای اینترنت منتشر می‌شوند و ممکن است آسیب‌های جدی به کاربران این سیستم عامل محبوب وارد کنند. به تازگی شرکت امنیتی Heimdal Security خبر کشف ویروس جدیدی را منتشر کرده است که از طریق پیام‌های متنی منتقل شده و نصب می‌شود.

این ویروس که Mazar نام دارد، پس از نصب شدن روی گوشی یا تبلت قربانی، تمامی ترافیک اینترنت دستگاه او را از طریق پروکسی برای محاجمان مخابره می‌کند و آنها می‌توانند اطلاعات مورد نظرشان را از این طریق دریافت کنند. این ویروس در حال حاضر بر روی ۱۰۰ هزار دستگاه اندرویدی در کشور دانمارک کشف شده است و ممکن است به راحتی به تمامی دستگاه‌های قاره اروپا منتقل شود. البته این ویروس بر روی دستگاه‌هایی که زبان پیش‌فرض آنها روسی است، فعال نمی‌شود. احتمالا این عمل برای جلوگیری از شناسایی شدن ویروس توسط پلیس روسیه انجام شده است.

این ویروس از طریق یک پیام متنی برای قربانی ارسال می‌شود و اگر کاربر لینک موجود در پیام متنی را باز نکند، مشکلی برای او ایجاد نمی‌شود. حتی پس از بار کردن لینک نیز اگر مورد امنیتی نصب نکردن اپلیکیشن از منابعی به جز گوگل‌پلی فعال باشد، باز هم ویروس یا بدافزار مورد نظر بر روی دستگاه کاربر نصب نخواهد شد. البته اکثر کاربران این موارد امنیتی را رعایت نمی‌کنند و انتشار این ویروس هنوز با سرعت ادامه دارد. پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از آلوده شدن به چنین بدافزارهایی، حتما موارد امنیتی را رعایت کنید و از آنتی ویروس بروز بر روی دستگاه خود استفاده کنید.

منبع: The Verge

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار