عضویت در سایت موبایلستان کلمه عبور خود را گم کرده اید ؟

 

 

فیسبوک در سال ۲۰۹۸ به گورستانی از کاربران تبدیل می شود
۲۳ اسفند ۱۳۹۴|
0 نظر
samancent

در حال حاضر سیاست شبکه اجتماعی فیسبوک در خصوص حساب کاربری کاربرانی که فوت می کنند بدین نحو است که این حساب می تواند همچنان به بقا آنلاین خود ادامه دهد و یا به محلی برای بزرگداشت دیجیتال زندگی آنها تبدیل شود.
اما این سیاست فیسبوک در خصوص کاربران متوفی در طولانی مدت می تواند به مشکلی بزرگ تبدیل شود که گریبانگیر فیسبوک شود: زمانی که تعداد کاربران متوفی بیش از تعداد کاربران در قید حیات این شبکه اجتماعی شود.
بنا بر محاسباتی که توسط یک دانشجوی دوره دکتری، هاشم صدیقی، انجام شده تعداد کاربران فوت شده فیسبوک در همین قرن و به طور دقیق تر تا سال ۲۰۹۸ از تعداد کاربران زنده این شبکه اجتماعی پیشی می گیرد.
صدیقی که در دانشگاه ماساچوست مشغول تحصیل است پس از مطالعه روند رشد فیسبوک و مقایسه آن با میزان مرگ ومیر اعلام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها به این نتایج دست یافت.
تحقیق صدیقی توسط Fusion.net مورد حمایت قرار گرقته است. این سایت اظهار داشته که فیسبوک در مسیری حرکت می کند که این شبکه مطرح اجتماعی را به یک “گورستان دیجیتال” تبدیل خواهد کرد.
اگر این محاسبات صحت داشته باشند، چرخ زدن در فیسبوک در سال ۲۰۹۸ می تواند بسیار ترسناک و دلهره آور باشد؛ البته نه به اندازه گشت زدن در شهر مردگان +Google در سال ۲۰۱۶ !


مطالب مشابه:

نظرتان را در مورد این مطلب بیان نمایید