موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

اینترنت موبایل آمریکا ۳۰۰ مگابیتی شد !!!

اپراتور مخابراتی وریزون وایرلس در آمریکا از ارائه خدمات اینترنت بی‌سیم با سرعت بی‌سابقه ۳۰۰ مگابیت در ثانیه خبر داده است. البته رسیدن به چنین سرعتی با استفاده از هر نوع گوشی تلفن همراهی ممکن نیست و کاربران باید از گوشی‌های جدید و پیشرفته‌ای استفاده کنند.

وریزون می‌گوید برای ثبت این رکورد از فناوری تازه‌ای استفاده کرده که پهنای خطوط انتقال داده را افزایش می‌دهد. این فناوری که ۳xCA نام دارد ترکیب و استفاده بهنیه از سه طیف فرکانسی را ممکن می‌کند. اما رقبای وریزون یعنی اسپرینت و AT&T تنها از توان تجمیع دو پهنای باند فرکانسی برخوردارند.

پیش از این شرکت بل نتورک در تورنتو هم توانسته بود به فناوری ۳xCA دست یابد و آن را مورد استفاده قرار دهد. البته کارشناسان می‌گویند سرعت واقعی تبادل داده با استفاده از این فناوری از ۲۰۰ مگابیت در ثانیه فراتر نمی‌رود. بدیهی است که کاربران چنین خدماتی می توانند در چند ثانیه فایل‌های حجیم چندرسانه‌ای را بارگذاری کنند.

Sprint و T-Mobile دو اپراتوری هستند که در تلاش برای ارتقای سرعت خدمات اینترنت موبایلی خود هستند. اسپرینت هم در حال استفاده آزمایشی از خدمات مذکور در شیکاگو است.

برای ارائه این خدمات از طیف‌های فرکانسی ۷۰۰، ۱۷۰۰ و ۱۹۰۰ مگاهرتز استفاده می‌شود.

منبع : ایتنا