موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

تبلت‌های هیبریدی میزان رضایت از تبلت‌ها را افزایش داده‌اند

بر اساس گزارش رضایت از تبلت موسسه تحقیقاتی J.D. Power، تقاضای روزافزون برای تبلت‌های هیبریدی در حال تکان‌دادن بازار تبلت است و رفتار کاربران را در استفاده از تبلت‌ها تغییر داده و باعث بهبود تجربه کاربری در مقایسه با تبلت‌های معمولی شده است.

این گزارش که برای پنجمین سال متوالی منتشر شده است، رضایت کاربران را در پنج فاکتور و بر اساس اهمیت در نظر می‌گیرد: عملکرد (۲۸ درصد)، سهولت استفاده (۲۲ درصد)، امکانات (۲۲ درصد)، طراحی و استایل (۱۷ درصد) و هزینه (۱۱ درصد). رضایت کاربران در مقیاس ۱۰۰۰ محاسبه شده است. متوسط امتیاز ۸۱۶  است و تنها ۴ سازنده توانسته‌اند از این مقدار امتیاز بیشتری کسب کنند. البته اختلاف این دو سازنده اول نیز ناچیز است. اپل با ۸۳۰ امتیاز در صدر و مایکروسافت با ۸۲۹ رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. دو سازنده دیگر، سامسونگ با ۸۲۲ امتیاز و آمازون با ۸۱۶ امتیاز هستند. بقیه سازندگان امتیاز کمتری از متوسط داشته‌اند. اچ‌پی با ۸۰۹ امتیاز، ال‌جی با ۷۹۴، ایسر با ۷۸۹ و ایسوس با ۷۸۵ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

البته ممکن است که سازندگان در فاکتورهای مختلف، عملکرد مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال، اپل در همه فاکتورها بجز قیمت، بالاتر از متوسط بوده است. مایکروسافت، در فاکتورهای امکانات و طراحی و استایل، و سامسونگ در فاکتور طراحی و استایل، بالاتر از متوسط بوده‌اند.

 

Apple-edges-out-Microsoft-by-one-point-for-the-top-spot-on-the-first-J.D.-Power-Tablet-Satisfaction-Study-of-the-year1

 

همزمان با افزایش استفاده از تبلت‌های هیبریدی، رضایت کاربران و میزان فعالیت آنها نیز افزایش یافته است. این تغییر نتیجه آن است که فرم، عملکرد و سهولت کارکرد از تبلت‌های هیبریدی، راحتی استفاده از آنها را بالا برده است. بر اساس این مطالعه، میزان رضایت از تبلت‌های هیبریدی ۱۱ امتیاز از تبلت‌های معمولی بیشتر است (۸۲۷ در مقابل ۸۱۶). در فاکتور امکانات، رضایت از تبلت‌های هیبریدی به مراتب از تبلت‌های معمولی بیشتر است (۸۲۸ در مقابل ۷۹۶). این فاصله، به دلیل گزینه‌های ورودی/خروجی زیاد، میزان حافظه داخلی و تعداد زیاد اپلیکیشن‌های از پیش نصب‌شده است.

افزایش استفاده از تبلت‌های هیبریدی به توانایی آنها در کارکردن در دو عملکرد مهم برمی‌گردد. زمانی که از کیبورد فیزیکی یا ماوس استفاده کنید، می‌توان در موضوعات و مسائل کاری از آنها استفاده کرد. زمانی که از صفحه لمسی استفاده کنید، می‌توان از آنها برای کارهای شخصی مانند جستجو در اینترنت، گشت‌زدن در شبکه‌های اجتماعی و تماشای فیلم استفاده کرد. دارندگان تبلت‌های هیبریدی در موارد زیر استفاده بیشتری از دارندگان تبلت‌های معمولی داشته‌اند:

استفاده از مایکروسافت آفیس (۱ ساعت در مقابل ۰.۶ ساعت)، جستجو در اینترنت (۴.۵ ساعت در مقابل ۴.۱ ساعت)، استفاده از شبکه‌های اجتماعی (۲.۴ ساعت در مقابل ۲.۲ ساعت) و فرستادن پیام یا استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان (۱.۱ ساعت در مقابل ۰.۹ ساعت).

مهمتر اینکه، دارندگان تبلت‌های هیبریدی اپلیکیشن‌های پولی بیشتری نسبت به دارندگان تبلت‌های معمولی دانلود کرده‌اند (۲.۹ در مقابل ۱.۳۹). کرک پارسونز، مدیر ارشد J.D. Power می‌گوید:

افزایش تعداد کارهایی که می‌توان بر روی یک دستگاه انجام داد، به افزایش کلی رضایت کاربران انجامیده است. تبلت‌های هیبریدی انتظار کاربران را از عملکرد تبلت‌ها افزایش داده‌اند. برندهایی که دارای رده تبلت‌های هیبریدی قدرتمند هستند، در موقعیت بسیار خوبی قرار دارند تا رضایت کسانی که از یک دستگاه هم برای کار و هم برای سرگرمی استفاده می‌کنند را جلب کنند. تجربه کاربری خوب، می‌تواند به وفاداری به برند، توصیه برای خرید و خرید دوباره منجر شود.

رضایت کاربران از تبلت‌ها بطور کلی افزایش داشته است. قیمت متوسط تبلت‌های هیبریدی، ۴۷۷ دلار و تبلت‌های غیرهیبریدی، ۲۷۷ دلار است. میزان خرید دوباره برای اپل، ۸۰ درصد بوده و پس از آن سامسونگ با ۵۰ درصد در رده دوم است.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار