موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

تعداد کاربران سرویس Gmail به میلیارد پیوست !

کاربران سرویس ایمیل یا همان پست الکترونیکی گوگل با نام جیمیل به میلیارد پیوستند و بالاخره از مرز یک میلیارد گذشتند این خبر را سرویس کمپانی الفابت که متعلق به شرکت گوگل است داده و سال ۲۰۱۵  سال خوبی برای شرکت آلفابت و گوگل بود چرا که بهترین خود را نشان داند.

در سه ماه اخیر یعنی اواخر سال ۲۰۱۵ و شروع سال ۲۰۱۶ میلادی شرکت آلفابت متعلق به شرکت گوگل خبر های بسیار خوشی برای گوگل داشته است چرا که در گزارش های مالی خود، شرکت مادر گوگل، به با ارزش ترین شرکت در جهان تبدیل شده و رقیب اصلی خود اپل را با میلیارد ها دلار پشت سر گذاشته است و اپل را از دور رقابت خود فعلا خارج کرده و صدر نشین کمپانی های میلیارد دلاری است این کمپانی گزارش می دهد این سود عظیم و درآمد بسیار حاصل بدست آوردن توجه میلیارد ها میلیارد کاربری است که از سرویس های این کمپانی استفاده می کنند این سرویس ها برای مثال عبارتند ار:گوگل پلاس،ایمیل گوگل(جیمیل)،پیام رسان گوگل و همچنین رادیو و گوگل پلی که بهترین پول سار های این شرکت هستند البته صدر جدول به سرویس اشتراک گذاری ویدئو این شرکت با نام YouTube اختصاص دارد.

جدید ترین عضو باشگاه کاربران میلیاردی، جیمیل (Gmail) است که تعداد کاربران فعال آن در پایان سال گذشته از مرز یک میلیارد نفر گذشت. در این بیانیه مدیر عامل گوگل، ساندار پیچای به این نکته اشاره کرد که این رشد به دلیل وجود کاربران گوشی های همراه و شاید استفاده از اندرویدی است که کاربران آن بیش از یک میلیارد نفر هستند و بیشتر وقت خود را با گوشی های هوشمند شان می گذرانند در حقیقت این افراد به راحتی می توانند در هر جایی ایمیل های خود را چک کنند و این به طور قابل ملاحظه ای افزایش مکرر ما از این سرویس را شامل می‌شود و باعث بالارفتن تعداد کاربران در هر روز به این سیستم و مهاحرت از ایمیل شرکت یاهو به ایمیل شرکت گوگل انتخاب کنند.

از دیگر سرویس های گوگل که بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد می توان به موتور جستجوی گوگل، گوگل مپس(نقشه گوگل)، کروم، پلی استور، یوتیوب و اندروید اشاره کرد و همچنین کل اکوسیستم گوگل از برنامه ها و سرویس هایی که جیمیل را برای کسانی که به دنبال بهره وری هستند جذاب کرده است. با ادغام گوگل داکس(سرویس پرنده های گوگل)، درایو فوتو، موسیقی و همه خدماتی که از قبل وجود داشت، نوآوری های اخیر در این صندوق پستی الکترونیکی، یک تجربه واحد و یکپارچه برای کاربران فراهم می کند و مهم نخواهد بود که کاربر از چه پلت فرمی استفاده می کند. با ادغام Google Calendar (تقویم) و Google Keep و دیگر برنامه ها، جیمیل هر روز به سمت قوی تر شدن پیش خواهد رفت تا جایی که سرویس ایمیل یا همان پست الکترونیکی که دیگر همه افراد مخصوصا شرکت ها و …. است و بعد از سرویس جیمیل،سرویس هات میل از شرکت مایکروسافت قرارد دارد آنهم با ۴۰۰ میلیون کاربر و بعد از آن پست الکترونیک شرکت یاهو با داشتن ۳۰۰ میلیون کاربر در جایگاه سوم قرار دارد.