موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

تیم کوک با این عکس، آبروی دوربین آیفون را برد !

هیچ شکی نیست که آیفون دوربین فوق العاده‌ای دارد، اطلاعات عمومی پیرامون این دوربین نیز به این شکل است: سریع، قابل اطمینان، و تصاویر زیبا ثبت می‌کند. کمپانی اپل نیز در وب سایت خود صفحه‌ای دارد که تصاویر خیره کننده‌ای که با این گوشی گرفته شده را به نمایش گذاشته است. البته فکر می‌کنم با تصویری که تیم کوک، مدیر عامل اپل ثبت کرده همه‌ی آن‌ها زیر سوال می‌رود.

اپل در صفحه‌ی گالری تصاویر خود گفته که “تصور کنید که چه کارهایی می‌توان با دوربینی به این پیشرفتگی انجام داد.” گویا تیم کوک نیز خواسته این جمله را ثابت کند.

سوپربول ( Superbowl ) یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سال ایالات متحده است که مربوط به ورزش فوتبال آمریکایی می‌شود. فکر نمی‌کنم کسی باشد که بتواند بدتر از تیم کوک در این مسابقه تصویری گرفته و آن را در فضای مجازی منتشر کند.

در اوج مسابقه، جایی که تیم برنده در حال جشن گرفتن بود، مدیر عامل اپل عکسی با آیفون خود گرفت و آن را به اشتراک گذاشت. تصویر نیز فوق العاده بد، بی‌کیفیت، و تار است.

پس از به اشتراک گذاشته شدن تصویر، کاربران توییتر سریعا به کوک حمله کرده و او را مورد سرزنش قرار دادند زیرا آیفون فاقد OIS بوده که در صورت وجود باعث می‌شد تا چنین فاجعه‌ای ثبت نگردد.

نظر‌ها نیز از انتقادها مانند “این بهترین تصویری بود که می‌تونستی بگیری؟” شروع شده تا به حرف‌هایی مانند “از یک گوشی سامسونگ استفاده کنید تا تصویر بهتری بگیرید” ادامه داشت.

 

این فاجعه توسط تیم کوک، مدیر عامل اپل ثبت شده است ۱

منبع: phonearena