موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

ثبت بالاترین رکورد سرعت در شبکه موبایلی ۴G

شبکه های موبایلی ابتدایی، اگر نخواهیم خیلی به عقب برگردیم همان ۲G ، پهنای باندی نهایتا ۱۲۸ کیلوبایت ارائه مینمودند.این البته از روی خساست اپراتورها و یا احمال کاری آن ها نبوده است، بلکه ظرفیت این تکنولوژی بیش از این جوابگو نیست.با ورود نسل سوم یعنی ۳G دروازه جدیدی به روی اینترنت همراه باز شد و سرعت اینترنت موبایل به میزان فوق العاده و غیرقابل مقایسه با قبل افزایش پیدا کرد.در شبکه ۳G امکان ارائه پهنای باند در بهترین حالت تا ۴۰ مگابایت وجود دارد و از این رو گوشی های هوشمند مبتنی بر این شبکه، به راحتی به اینترنت اتصال پیدا مینمودند.

اما نسل بعدی یعنی ۴G مجددا مانند اختلاف میان ۳G و ۲G جهش بسیار بزرگی را تجربه نمود بطوریکه حداقل سرعت ۱۰۰ و یا بالاتر مگابایت برای آن تعریف شده بود.۴G در مقایسه با ۳G طول موج قویتری داشته و به مراتب آنتن دهی بهتری را برای فراهم نمودن بستر اینترنت در دسترس قرار می دهد، از همین رو بهترین هدیه ای بود که میتوان به گوشی های هوشمند ارائه کرد.

از قرار معلوم با وجود آمادگی جامعه جهانی برای مهاجرت به نسل پنجم یعنی ۵G و دستیابی به سرعت های گیگابایتی هنوز توسعه نسل چهارم متوقف نشده است، چون شرکت فنلاندی Elisa موفقیت بسیار بزرگی را به دنیا تقدیم کرده است، بطوریکه توانسته سرعت دریافت اطلاعات، به میزان  ۱.۹ گیگابیت بر ثانیه را در شبکه ۴G تجربه کند.
به این ترتیب باید نام Elisa را به عنوان سریع ترین ارائه دهنده نسل چهارم شبکه های موبایلی تاکنون در سراسر جهان یاد کرد.

با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود که می توان در این بستر یک فیلم سینمایی با کیفیت بلوری را در زیر ۶۰ ثانیه از روی محیط اینترنت به سیستم شخصی انتقال داد!
گفتنی است طی صحبت های مسئولین Elisa این موفقیت در همکاری با شرکت مخابراتی محبوب قلب ها، Huawei ، در کشور چین بدست آمده است.
بد نیست بدانید تا پیش از این بیشترین سرعت اینترنت موبایل نسل ۴ در جهان ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه ثبت شده است.

 

منبع : زوم تک