موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

حمله تند گروه‌های مدافع حریم شخصی به واتس‌اپ !

اطلاعاتی که قرار است توسط واتس‌آپ تحویل فیس‌بوک شوند بسیار متنوع بوده و شماره‌های تلفن هر فرد، داده‌های پروفایل، وضعیت هر فرد و وضعیت آنلاین وی را شامل می‌شود.

واتس‌آپ که زمانی قول داده بود پیوستن به فیس‌بوک هیچ تغییری در سیاست‌های آن ایجاد نکند، حالا با اعمال سیاست‌های جدید حریم شخصی داده‌های کاربران خود را در اختیار فیس‌بوک قرار می‌دهد.

هدف از این کار نمایش تبلیغات هدفمند به کاربران اعلام شده، اما واکنش خشم‌آلود گروه‌های مدافع حریم شخصی را به همراه داشته است.

اطلاعاتی که قرار است توسط واتس‌آپ تحویل فیس‌بوک شوند بسیار متنوع بوده و شماره‌های تلفن هر فرد، داده‌های پروفایل، وضعیت هر فرد و وضعیت آنلاین وی را شامل می‌شود. مرکز اطلاعات الکترونیک حریم شخصی Electronic Privacy Information Center (EPIC) با صدور بیانیه‌ای تند این اقدام را نقض حریم شخصی کاربران واتس‌آپ دانسته و نسبت به آن به شدت اعتراض کرده است.

این مرکز افزوده که درصدد شکایت قضایی از شرکت‌هایی است که با این نوع اقدامات حریم شخصی کاربران را نقض می‌کنند. EPIC واتس‌آپ را به دروغگویی به کاربران هم متهم کرده است. زیرا این شرکت در سال ۲۰۱۴ و در زمان فروش خود به فیس‌بوک وعده داده بود که هرگز اطلاعاتی را که به شناسایی هویت کاربران منجر شود به اشتراک نگذارد و نفروشد.

اما حالا با اعطای شماره‌های تلفن همراه، اسامی و داده‌های نمای شخصی واتس‌آپ عملا افشای هویت کاربران خود را ممکن کرده است.

منبع : ایتنا