موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

سهم بازار ویندوز ۱۰ در ماه سپتامبر پس از مدتها با کاهش مواجه شد

به گزارش NetMarketShare ماه گذشته آمار استفاده از ویندوز ۱۰ به ۲۲٫۹۹ درصد از کل بازار رسیده بود و حالا این وبسایت تازه ترین آمار مربوط به ماه سپتامبر را هم منتشر کرده است.

نکته عجیب در آمار اخیر این است که نشان می دهد میزان استفاده از ویندوز ۱۰ در این ماه با ۰٫۴۶ درصد کاهش به ۲۲٫۵۳ درصد رسیده است، آن هم در حالی که ویندوز ۷ با ۱٫۰۷ درصد افزایش روبرو بوده است.

ویندوز XP در این میان هنوز هم ۹٫۱۱ درصد از آمار را در اختیار خود دارد و میزان استفاده از ویندوز ۸٫۱ به ۷٫۸۳ درصد می رسد. OS X 10.11 هم سیستم عامل دیگری است که آمار استفاده از آن در این ماه با کاهش روبرو بوده و از ۴٫۳۸ به ۴٫۰۷ درصد رسیده، در حالی که آمار استفاده از لینوکس از ۲٫۱۱ به ۲٫۲۳ افزایش یافته است.

 

Screen-Shot-2016-10-01-at-5.11.17-PM-w600

در پایان لازم است اشاره کنیم که هرچند بر اساس آمار جدید، ویندوز ۱۰ برای نخستین بار در سال گذشته با کاهش آمار استفاده روبرو بوده است، اما مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود این سیستم عامل در حال حاضر روی ۴۰۰ میلیون کامپیوتر مورد استفاده قرار دارد و همین رقم را می توان به عنوان معیاری برای موفقیت این نسخه در نظر گرفت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار