موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

[شایعه] اندروید N تا پایان سال به پرچمداران سامسونگ می‌رسد

گفته می‌شود پرچم‌داران سامسونگ که تاکنون آپدیت مارشمالو را دریافت نکرده‌اند و پرچم‌داران کنونی این شرکت، مستقیما به اندروید N ارتقاء خواهند یافت. طبق اطلاعات لو رفته توسط منابع داخلی در سایت SamMobile، کمپانی سامسونگ سه ماه پایانی سال جاری را جهت آپدیت پرچم‌داران کنونی خود به اندروید N انتخاب کرده است.

این کمپانی عموما آپدیت سیستم‌عامل اندروید در پرچم‌داران خود را حوالی ماه دسامبر و منحصرا برای کشور کره جنوبی عرضه می‌کند. معمولا پروسه ارسال آپدیت به‌تمامی کاربران معمولا تا ماه ژانویه ادامه دارد. با توجه به معرفی مدل‌های مختلف از این کمپانی کره‌ای، به نظر می‌رسد ارسال آپدیت برای تمامی این محصولات چند ماه ادامه داشته باشد.

با این حال، از آنجایی که گوگل در سال جاری نسخه‌های پیش‌نمایش از اندروید N را زودتر از موعد همیشگی عرضه کرده است، احتمالا کمپانی سامسونگ می‌تواند پروسه ارسال آپدیت اندروید به‌تمامی محصولات خود را تا پایان سال ۲۰۱۶ به اتمام برساند. علاوه بر این گفته می‌شود نسخه نهایی اندروید N به‌زودی در اختیار همکاران سیستم‌عاملی این شرکت (نظیر سامسونگ و اچ‌تی‌سی) قرار خواهد گرفت تا زمان مورد نیاز جهت اعمال تغییرات نهایی را داشته باشند. از طرفی سامسونگ نیز سعی کرده است رابط کاربری تاچ‌ویز خود را بهبود بخشد و جنبه‌های منفی را از آن خارج کند.

بدین ترتیب شرایط برای ارسال آپدیت اندروید N برای تمامی محصولات سامسونگ در سال جاری فراهم شده‌اند. با این حال هنوز هم نمی‌توان این پیش‌بینی را آن‌چنان جدی گرفت. منابع SamMobile اعلام کرده‌اند که گلکسی S6، گلکسی S6 Edge، گلکسی S6 Edge Plus، گلکسی S7، گلکسی S7 Edge و گلکسی نوت ۵ اولین محصولاتی خواهند بود که آپدیت اندروید N را دریافت می‌کنند. در این میان هنوز نام هیچ تبلتی از این کمپانی کره‌ای جهت دریافت آپدیت اندروید N در لیست مذکور ثبت نشده است و گفته می‌شود گلکسی تب ۲ در سال آینده آپدیت را دریافت خواهد کرد.
منبعandroidheadlines