موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

فروش پلی‌استیشن ۴ از مرز ۴۰ میلیون دستگاه عبور کرد

اخیرا سونی اعلام کرده که فروش کنسول نسل هشتمی خود یعنی پلی‌استیشن ۴ از مرز ۴۰ میلیون دستگاه عبور کرده و این بدین معنی‌ است که این کنسول هنوز در حال پیش‌روی و جلو زدن از رقبای خود است.

 این آمار تا تاریخ ۲۲ می ۲۰۱۶ (۲ خرداد ۱۳۹۵) محاسبه شده و تاکنون رقم دقیقی برای این آمار اعلام نشده است. همچین سونی اعلام کرد که، پلی‌استیشن ۴ سریع‌ترین فروش را در تاریخ کنسول‌های پلی‌اسیتشن داشته است.

اما خواه یا ناخواه تا به حال پرفروش‌ترین کنسول تاریخ پلی‌استیشن، پلی‌استیشن ۲ است که با چیزی حدود ۱۵۵ میلیون فروش در جهان، آمار پرفروش‌ترین کنسول را به خود اختصاص داده.

پلی‌استیشن ۴ از نظر فروش محصولات دیجیتالی، تا به حال ۲۷۰٫۹ میلیون انواع نرم‌افزار را به فروش رسانده که سهم عمده آن به Uncharted 4: A theif’s End اختصاص دارد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که در سال آینده و با عرضه The Last Gaurdian و Gran Turismo این رکورد جا به جا شود.

می‌توان گفت سونی یکی از سال‌های بسیار خوب خود را پشت سر گذاشته و انتظار دارد تا آپریل ۲۰۱۷ بیش از ۲۰ میلیون پلی‌استیشن ۴ دیگر فروش داشته باشد. البته تمرکز سونی فعلا بر روی دستگاه واقعیت مجازی Playstation VR و پلی‌استیشن نئو است.