عضویت در سایت موبایلستان کلمه عبور خود را گم کرده اید ؟

 

 

فروش چیپ و نمایشگر، سامسونگ را از بحران مالی نوت ۷ نجات داده است
۱۴ مهر ۱۳۹۵|
0 نظر
samancent

با وجود اینکه شرکت سامسونگ الکترونیک از فراخوان گلکسی نوت ۷ به شدت زخم خورده، اما گزارش مالی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ آنها خبر از افزایش جزئی سودآوری می دهد، و به نظر می رسد فروش خوب چیپ های حافظه و نمایشگر توانسته مرهمی بر دردهای آنها باشد.

برخی از تحلیلگران می گویند کاهش فروش ناشی از فراخوان بیش از ۲٫۵ میلیون دستگاه نوت ۷ به خاطر نقص باتری، هزینه ای ۵ میلیارد دلاری بر دوش این کمپانی نهاده که روند رو به رشد کسب و کار موبایل سامسونگ را با تأخیر جدی مواجه ساخته است.

اما در این میان، تسلط بر بازار چیپ های حافظه توانسته درآمد قابل توجهی را برای این کمپانی به همراه داشته باشد، و منابع آگاه می گویند سود عملیاتی غول تکنولوژی کره جنوبی در بین ماه های جولای و سپتامبر با افزایش ناچیز ۰٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۶٫۶۵ میلیارد دلار رسیده.

تحلیلگران با سابقه معتقدند سود عملیاتی سامسونگ در بخش موبایل طی سه ماهه سوم سال جاری به ۲٫۳ میلیارد دلار می رسد، که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۲٫۱۵ میلیارد دلار) اندکی افزایش داشته اما در مقایسه با سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ (۳٫۸۶ میلیارد دلار) کاهش شدیدی را تجربه می کند.

در این میان، فروش خوب چیپ های حافظه توانسته تا حدودی این کاهش سودآوری را جبران نماید، ضمن اینکه کسب و کار نمایشگرهای این شرکت نیز به خوبی آثار غم انگیز فراخوان گلکسی نوت ۷ را پنهان ساخته و در سودآوری سال جاری این کمپانی تأثیر به سزایی داشته است.

گفتنی است سامسونگ برآوردی از درآمد و سود عملیاتی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ میلادی را در روز جمعه به صورت رسمی منتشر خواهد ساخت.


مطالب مشابه:

نظرتان را در مورد این مطلب بیان نمایید