عضویت در سایت موبایلستان کلمه عبور خود را گم کرده اید ؟

 

 

فیس‌بوک به دنبال تامین اینترنت در فضا
۶ مرداد ۱۳۹۵|
0 نظر
samancent

به‌تازگی شرکت فیس‌بوک اعلام کرده است که در حال کار کردن بر روی یک پروژه ویژه است که با کمک آن می‌توان با استفاده از امواج لیزر دسترسی به اینترنت در فضا را ممکن ساخت. انسان در زمینهٔ فضانوردی در طول دهه اخیر با جهشی چشم‌گیر روبرو بوده است و این جهش در طول دهه پیش رو چند برابر سریع‌تر خواهد شد.

با توجه به برنامه‌هایی مانند سفر به مریخ و گردشگری فضایی، امکان ارتباط اینترنتی در خارج از کره زمین به یک ضرورت بدیهی تبدیل شده است.

حال فیس‌بوک با درک این موقعیت به سراغ ارائه راهکاری برای حل آن رفته است و قصد دارد تا از امواج لیزر برای ارسال و دریافت داده‌ها در خارج از جو زمین استفاده کند.

فیس‌بوک به‌تازگی نسخه پروتوتایپ از یک دریافت کننده امواج لیزری در فضا را طراحی کرده است که به گفته سازندگان آن خواهد توانست بر مشکل تعریض مقطع لیزر در طول مسیرهای طولانی فائق آید.

استفاده از لیزر می‌تواند گزینه بسیار هوشمندانه‌ای باشد زیرا برخلاف فناوری‌های موجود مانند فیبر نوری و یا امواج وای‌فای، لیزر به محدودیت پهنای باند دچار نیست و به همین دلیل می‌توان به کمک آن ارتباط سریع و مناسب را با خارج از کره زمین برقرار نمود.

منبع : ایتنا


مطالب مشابه:

نظرتان را در مورد این مطلب بیان نمایید