موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

قابلیت Real-time به بخش پیام‌رسان ویندوز ۱۰ موبایل افزوده شد

علاقه‌مندان و دوستداران به پلتفرم موبایلی مایکروسافت مستحضر هستید که این شرکت تاکنون دو بار زمان عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل را به تعویق انداخته است

هرچند برخی معتقدند که ردموندی‌ها این کار را در جهت برطرف کردن تمامی مشکلات و باگ‌های شناخته شده این سیستم‌عامل انجام داده‌اند، با این حال اطلاعات تازه درز کرده حاکی از آن‌اند که این شرکت در پی تعبیه قابلیت Real-time به بخش پیام‌رسان ویندوز ۱۰ موبایل است.

اپلیکیشن‌های پیام‌رسان همچون اسکایپ، تلگرام و یا واتس‌اپ به طور معمول هنگامی که طرف مقابل پیام ارسالی را باز و مطالعه می‌کند، به شیوه‌ای همچون زدن تیک یا نوشتن کلمه Read در زیر پیام شما را از این امر آگاه می‌سازند. شاید افزوده شدن این چنین قابلیت‌هایی توانسته در بسیاری از کشورها، استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را به طور کلی جایگزین پیامک نماید.

حال به نظر می‌رسد مایکروسافت با کمک برخی اپراتورهای مخابراتی قصد دارد بار دیگر جان تازه‌ای به مقوله ارسال پیامک دهد، زیرا به تازگی یک ویژگی جدید در این بخش توسط GMR Tec دیده شده است که گواهی می‌دهد بخش پیام‌رسان  یکپارچه ویندوز ۱۰ موبایل از نمایش وضعیت Real – time پیامک‌ها پشتیبانی خواهد کرد.

کاربران با بهره‌گیری از این قابلیت خواهند توانست از زمان دقیقی که طرف مقابل پیامک آن‌ها را می‌خوانند مطلع شوند. علاوه بر این زمانی که آن شخص مقابل در حال تایپ کردن متن باشد، کلمه “typing” همچون تصویر فوق بر روی گوشی شما نمایش داده خواهد شد. البته هنوز به طور دقیق مشخص نگردیده که بهره بردن از این قابلیت مستلزم استفاده هر دو طرف از ویندوز ۱۰ موبایل خواهد شد یا خیر.

هرچند قابلیت مشابه با Real-time در اپلیکیشن iMessage سیستم‌عامل iOS هم‌اکنون نیز وجود دارد، با این حال ویندوز ۱۰ موبایل اولین پلتفرم موبایلی خواهد بود که این ویژگی را در هنگام ارسال پیامک در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ویژگی حائز اهمیت دیگر پیام‌رسان یکپارچه ویندوز ۱۰ موبایل آن است که می‌توانید در همان پنجره ارسال پیامک به سایر پیام‌رسان‌های خود دسترسی داشته باشید. به طور مثال هم‌اکنون استفاده‌کنندگان نسخه ۲٫۱٫۲ این برنامه، پس از انتخاب نام مخاطب بایستی یکی از گزینه Skype ،SMS Text و SMS Chat را انتخاب کنند.

البته ناگفته نماند که استفاده از سرویس SMS Chat، مستلزم آن است که اپراتور تلفن همراه شما نیز از RCS-compatible پشتیبانی نماید. طبق اعلام مایکروسافت، اپراتورهای مخابراتی می‌توانند پشتیبانی از این قابلیت را با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری و در قالب firmware برای کاربران خود فراهم کنند

منبع : neowin