موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

نسخه سرامیکی شیائومی می ۵ به‌زودی عرضه خواهد شد

از زمان رونمایی از گوشی شیائومی می ۵ (Xiaomi Mi5)، بسیاری از خریداران تصمیم گرفتند تا ارائه نسخه سرامیکی این تلفن هوشمند صبر کنند؛ اما متاسفانه روند تولید این نسخه با مشکلاتی مواجه شد و حتی شایعاتی پیرامون لغو عرضه این نسخه به جهت بروز مشکلاتی در مراحل تولید، به گوش می‌رسید.

خوشبختانه این شایعات همگی نادرست بودند. روز گذشته در بنیاد سرمایه‌گذاران از تامین‌کنندگان سرامیک پیرامون بروز مشکل در کیفیت مواد تولیدی آن‌ها و اینکه آیا فقط بر روی تلفن شیائومی می ۵ تاثیرگذار بوده، سوالاتی پرسیده شد.

پاسخ رسمی مسئولان به سوالات مربوطه، این بود که تکنیک‌های تولید محصولات از جنس سرامیک در حال رشد و توسعه بوده و روند تولید این نسخه از شیائومی می ۵ در مراحل پایانی خود قرار دارد و این دستگاه بدون هیچ مشکلی به فروش خواهد رسید. درآمد عمده گروه Tricyclic، تولید و ارائه اجزاء الکترونیکی و سرامیکی و همچنین تهیه مواد اولیه تولیدی محسوب می‌شود. قاب پشت نسخه‌ی سرامیکی شیائومی می ۵ نیز قرار است توسط همین گروه تولیدی تامین شود.

شیائومی می 5

به نظر میٰ‌رسد تولید نسخه‌های سرامیکی برای سازندگان مختلف آن‌چنان بی‌درد‌سر نیست؛ اما نکته امیدوارکننده در این زمینه، عرضه محصولاتی از این جنس در آینده نزدیک است. سفارش خرید تلفن شیائومی می ۵ از ساعت ۱۰ صبح فردا دوباره آغاز می‌شود، اما کماکان نسخه استاندارد آن با قیمت ۱۹۹۹ یوان در دسترس خواهد بود.

این روز‌ها شایعات فراوانی از تولید پرچم‌داران آینده با مواد سرامیکی حرف می‌زنند و حتی امکان ارائه نسخه سرامیکی از محصولات پر‌فروشی همچون آیفون و سری S سامسونگ نیز وجود دارد. نظر شما پیرامون این موضوع چیست؟ بدنه تلفن‌های هوشمند باید از چه موادی ساخته شود؟ پلاستیک، فلز، چرم، شیشه و… نظرات خود در این باره را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.