موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

پشتیبانی اندروید از رسپبری پای ۳ به‌زودی میسر خواهد شد

شاید بهترین خبر برای طرفداران پر و پا قرص رسپبری پای، پشتیبانی اندروید از رسپبری پای ۳ باشد. اندروید را به‌زودی می‌توانید به‌صورت رسمی بر روی رسپبری پای ۳ تجربه کنید.

بی‌شک موفقیت کامپیوترهای رسپبری پای از انتظارات فراتر رفته و به یک نعمت خدادادی برای دانشجویان و مخصوصا هکرها بدل گشته است.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید به هر نحوی شده سیستم عامل اندروید را بر روی یک کامپیوتر رسپبری پای نصب کنید، بهتر است دست نگه‌دارید، چراکه از قرار معلوم سیستم عامل اندروید به‌طور کامل از رسپبری پای ۳ خواهد کرد و شما می‌توانید با خیال راحت آن را بر روی Raspberry Pi 3 نصب کنید.

اکثر سیستم‌عامل‌هایی که برای این کامپیوتر کوچک و دوست داشتی منتشرشده، توزیعی از گنو/لینوکس بوده است. به دلیل ذات تغییرپذیر سیستم عامل گنو/لینوکس می‌توان آن را بر روی هر دستگاهی پیاده‌سازی کرد. خبر پشتیبانی سیستم عامل اندروید از رسپبری پای ۳ بی‌شک طرفداران این سیستم عامل را بسیار خوشحال کرده است.

 

پشتیبانی اندروید از رسپبری پای ۳ به کمک گوگل و توسعه‌دهندگان

پشتیبانی اندروید از رسپبری پای 3 به‌زودی میسر خواهد شد

کمپانی گوگل به‌تازگی در پروژه‌ی AOSP خود، یک شاخه برای سیستم عامل اندروید برای رسپبری پای ۳ ایجاد کرده است. پروژه‌ی AOSP یا همان Android Open Source Project یک پروژه‌ی ایجادشده توسط گوگل است که به توسعه‌دهندگان اندروید این فرصت را می‌دهد که نسخه‌های ویرایش شده از اندروید را تولید کنند. در کامپیوتر رسپبری پای ۳ در حال حاضر با قیمت ۳۵ دلار به فروش می‌رسد.

اگر اطلاعی در خصوص کامپیوتر رسپبری پای ندارید، بهتر است بدانید که این دستگاه یک مینی کامپیوتر کوچک، ارزان و مبتنی بر معماری ARM است که برخلاف ظاهر ساده‌ی آن می‌توانید از آن در انواع پروژه‌های گیکی خود از آن استفاده کنید.

با پشتیبانی اندروید از رسپبری پای ۳، کاربران این مینی کامپیوتر می‌توانند به ۱٫۵ میلیون برنامه‌ی سیستم عامل اندروید دسترسی پیدا کنند

در حال حاضر مشخص نیست که گوگل با این کار خود چه چیزی را در سر دارد؛ اما یک‌لحظه تصور کنید که با این اقدام گوگل نزدیک به ۱٫۵ میلیون برنامه‌ی در دسترس دارندگان رسپبری پای ۳ قرار خواهد گرفت. پس‌ازآن باید منتظر برنامه‌های جالبی بود که برای این کامپیوتر کوچک، اما بسیار دوست‌داشتنی منتشر خواهد شد.

سال گذشته گوگل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود (Google I/O) از یک سیستم عامل سبک و مبتنی بر اندروید به نام Brillo OS رونمایی کرد. این سیستم عامل برای دستگاه‌های ضعیف و مبتنی بر معماری ARM و Intel توسعه داده‌شده بود که می‌توانستید از آن در دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) استفاده کنید.

ممکن است پشتیبانی اندروید از رسپبری پای ۳ به‌عنوان یک بخش از پروژه‌ی Brillo OS باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از آخرین تغییرات مربوط به پشتیبانی اندروید از رسپبری پای ۳ به‌طور مرتب به مخزن گوگل سر بزنید.