عضویت در سایت موبایلستان کلمه عبور خود را گم کرده اید ؟

 

 

۲۰۱۶ برای سامسونگ سال سختی خواهدبود !
۱۴ دی ۱۳۹۴|
0 نظر
samancent

مدیر عامل سامسونگ آقای وان او هیون (Kwon Oh-hyun) در اولین روز کاری بعد از تعطیلات کریسمس گفته است که ۲۰۱۶ سالی سخت و رقابتی خواهد بود.

به نظر مدیر عامل سامسونگ، سال جدید یک سال رقابتی میان کمپانی‌ها خواهد بود؛ مانند رقابت بر سر چیپست‌ها و بازار گوشی‌های هوشمندی که سال گذشته عرضه شده اند. خانه‌ی کارگزاری کره‌ی جنوبی نیز که Korea Investment نام دارد، اعلام کرده انتظار می‌رود سامسونگ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ درآمد کمتری داشته و از فروش کمتری برخوردار شود.

در ماه اکتبر سال گذشته، سامسونگ پیش بینی کرده که بود که میزان درآمد این کمپانی نسبت به آنچه که در سه ماهه قبلی اعلام شده، کمتر خواهد شد. در روز جمعه ای که پیش رو داریم نیز سامسونگ می‌خواهد رسما پیش بینی خود را نسبت به سه ماهه چهارم سال اعلام کند که کمپانی قبلا گفته بود، یک دوره‌ی به شدت ضعیف بوده و میزان فروش محصولات با افت شدیدی رو به رو خواهند شد. Korea Investment اعلام کرده که میزان سود کمپانی سامسونگ در سه ماهه ای که گدشت در حدود ۵.۴۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به دوره‌ی قبلی که به میزان ۵.۷۸ میلیارد دلار بود به مراتب کمتر است.

با اینکه خریداران نسبت به محصولات بالا رده‌ی این کمپانی واکنش مثبتی داشتند، اما سامسونگ خود را در یک رقابت سخت با گوشی‌های بالارده‌ی دیگر کمپانی‌ها مانند هواوی می‌بینید، و در محصولات پایین رده نیز باید با کمپانی‌های متعدد چینی که بازار را پر از محصولات پایین رده کرده اند رقابت کند.

خیلی از کارشناسان و آنالیزورها معتقدند که بزرگترین مشکل محصولات سامسونگ نرم افزار و سیستم عامل این کمپانی‌ست که تفاوت چندانی میان گوشی‌های سامسونگ با دیگر موبایل‌های ارزان قیمت اندرویدی به وجود نمی‌اورد. با این حال حتی اگر سامسونگ قصد ایجاد تغییر در TouchWiz را داشته باشد به علت زمان محدودی که در اختیار دارد این عمل، در صورتی که کنترل شده نباشد می‌تواند به بخش موبایل سامسونگ آسیب جدی وارد کند.

منبع: phonearena


برچسب ها
مطالب مشابه:

نظرتان را در مورد این مطلب بیان نمایید