آسیاتک به های وب نخواهد پیوست

های وب و اسیاتک

نمی‌دانم چرا ولی در زمان نوشتن این خبر، غافلگیر یا متعجب نیستم. خبر پیوستن آسیاتک به های وب که پیش از این به ترتی یک رسانه‌ها بدل شده بود، به‌سرعت با خبر عدم توانایی دو شرکت در نهایی کردن توافق همراه شد. ظاهرا خصوصی‌سازی در ایران هیچ‌گاه نمی‌تواند راه عادی و درست را در پیش بگیرد و همیشه باید شاهد رفتارهای عجولانه و یا مدیریت عجیب و غریب باشیم.

در این میان چند سوال پیش می‌آید، نخست این‌که اگر آسیا وب به توافقی با های تک دست نیافته بود، چرا هیچ‌کدام از این شرکت‌ها حتی به خود زحمت ندادند که در یکی دو روز گذشته به رسانه‌ها خبر بدهند که این موضوع صحت ندارد و مورد دوم هم این‌که اگر این شرکت‌ها به توافقی دست یافته بودند ولی آن را برهم زده‌اند، دلیل این امر چه بوده است؟

گفته می‌شود که یکی از دلایل اصلی این امر، درگیری دو شرکت بر سر تعداد کاربران فعال و بزرگ‌تر بودن نام هریک از آن‌ها بوده است که البته این موضوع تنها در حد شایعه است و نباید تا زمان تائید مسئولان شرکت‌های یاد شده، آن را حقیقت دانست. دیگر گزینه مطرح شده برای شرح دادن این موضوع نیز این است که آسیا تک قصد دارد تا به‌صورت مستقل وارد بازار بورس و اوراق بهادار تهران شود و به همین دلیل نیز از ادغام با های وب منصرف شده است.

در هر دو صورت باید گفت که این موضوع نشان دهنده رفتار بسیار ضعیف شرکت‌های های وب و آسیاتک در زمینه ارتباطات عمومی است. شایعاتی ازاین‌دست ممکن است برای هر شرکتی رخ بدهد ولی شرکت‌هایی که مدیریت آن‌ها برای مخاطبانشان احترام قائل هستند، به‌سرعت برای آگاه‌سازی مردم اقدام می‌کنند و در این مورد خاص، متاسفانه شاهد روندی کاملا معکوس بوده‌ایم که نشان از عدم احترام مسئولان این شرکت‌ها به اصحاب رسانه و مردم سرزمین ما است.

مطلب پیشنهادی