مشکلات اس۷ ادامه دارد : آسیب‌پذیری بالای دکمه هوم گلکسی S7 و S7 edge به خط و خَش

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

اکثر کاربران بلافاصله پس از خرید یک پرچم‌دار گران‌قیمت، یک محافظ نسبتا ضخیم را بر روی آن سوار می‌کنند. بدین ترتیب تلفن‌های هوشمند کمتر در زمینه مقاومت فیزیکی مورد آزمایش قرار می‌گیرند و پس از چند سال استفاده ممکن است هیچ خط و خشی بر روی تلفن‌ها نیفتاده باشد. اما دکمه هوم را هم می‌توان در پس این کاور‌ها مخفی کرد؟

دکمه هوم در پرچم‌داران جدید سامسونگ بسیار آسیب‌پذیر است.

اما اخیرا دکمه هوم یا همان حسگر اثرانگشت در گلکسی S7 edge توجه کاربران و رسانه‌ها را به خود جلب کرده است؛ متاسفانه به نظر می‌رسد این دکمه به خط و خش‌های مختلف به‌شدت آسیب‌پذیر است. با توجه به شفافیت و زیبایی پنل اطراف این دکمه، خط و خش‌های روی آن به‌شدت به چشم می‌آیند. پس از بررسی گلکسی S7 نیز چنین مشکلی را در آن احساس کردیم و متاسفانه دکمه هوم این تلفن حتی از نسخه اج نیز حساس‌تر است.

با جست و جویی در فضای وب متوجه شدیم که کاربران زیادی با این مشکل در گلکسی S7 و S7 edge مواجه بودند. به نظر می‌رسد مواد به کاررفته در محافظ دکمه هوم/ حسگر اثرانگشت در پرچم‌داران جدید سامسونگ آن‌چنان به تماس‌های فیزیکی و خط و خش مقاوم نیستند. شیشه به‌کاررفته بر روی این دکمه قطعا با شیشه بدنه تلفن متفاوت است.

دکمه هوم

متاسفانه بیشتر تلفن‌های سامسونگ که شامل سنسور اثرانگشت هستند، چنین مشکلی را برای دارندگان به وجود آورده‌اند و رنگ بدنه هیچ دخالتی در این مشکل ندارد. پس از بررسی محصولات سایر برند‌ها، به‌خصوص آیفون، متوجه شدیم که این آسیب تنها در محصولات کمپانی کره‌ای رخ می‌دهد؛ دکمه هوم در آیفون‌های سفید و مشکی پس از مدت‌ها کاربرد هنوز هم در وضعیت مطلوبی قرار داشتند.

سامسونگ نوت ۷ در امریکا متوقف میشود

سایر پرچم‌داران نظیر HTC 10، ال‌جی G5 و هواوی پی ۹ نیز از پلاستیک مات بر روی سنسور اثرانگشت خود بهره گرفته‌اند و دکمه هوم آن‌ها آسیب‌پذیری بسیار کمی دارند. بنابراین مشکل خش افتادن دکمه هوم تنها به محصولات سامسونگ مربوط می‌شود.

آیا شما و یا یکی از دوستانتان اخیرا تلفن هوشمند سامسونگی خریداری کرده‌اید؟ اگر بله، در صورتی که با چنین مشکلی مواجه بودید، آن را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی