آغاز رسمی ساخت قطعات گلکسی اس ۹

گلکسی اس ۹

گلکسی اس ۹

شرکت سامسونگ از روز چهارشنبه به‌صورت رسمی تولید قطعات مربوط به نسل بعدی تلفن‌های پرچم‌دار خود یعنی گلکسی اس ۹ را آغاز کرده است.

بر اساس گزارش‌ها به نظر می‌رسد که این تلفن همراه هوشمند قرار است تا از نسل دوم تراشه‌های ۱۰ نانومتری شرکت سامسونگ استفاده کند که به فناوری FinFET مجهز است.  این پردازنده‌ها قرار است تا قلب تپنده گلکسی اس ۹ باشند و به همین دلیل نیز استفاده از آن‌ها اهمیت بسیار بالایی برای آینده این شرکت دارد.

نسل آینده تراشه‌های اگزینوس قرار است بر پایه این معماری طراحی شود ولی پیش‌بینی می‌شود که گلکسی اس ۹ بازهم مانند نسل‌های قبلی خود با دو نوع پردازنده عرضه شود که یکی از آن‌ها پردازنده اسنپ دراگون و دیگری تراشه اگزینوس باشد. گفته می‌شود که اسنپ دراگون ۸۴۵ به‌عنوان تراشه شرکت کوالکام برای استفاده در این تلفن همراه در نظر گرفته شده است. با این وجود این که فرایند تولید تراشه برای این تلفن همراه آغاز شده است را می‌توان دلیلی بر عرضه گلکسی اس ۹ در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی دانست.

به این ترتیب شایعات پیرامون رونمایی از این محصول در نمایشگاه‌های CES یا کنگره موبایل بارسلون  در سال ۲۰۱۸، قوت پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود که در یکی از این دو رخداد شاهد مراسمی مرتبط با این محصول باشیم. گفته می‌شود که تراشه‌های نسل جدید سامسونگ به میزان ۱۵ درصد نیرومندتر از مدل‌های قبلی هستند  مصرف باتری به مراتب کمتری دارند.  به همین دلیل نیز می‌توانند بسیار بهتر از دستگاه‌هایی مانند گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۸ عمل کنند.

نخستین تصاویر زنده گلکسی زد فولد 2 فاش شد

شایان ذکر است که این تراشه با یک خط تولید جدید ساخته می‌شود که این خط تولید که در شهر هواسئونگ کره جنوبی قرار دارد، S3 نام داشته و علاوه بر امکان ساخت تراشه‌های ۱۰ نانومتری قرار است تا در آینده برای تولید انبوه تراشه‌های ۷ نانومتری سامسونگ نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟