اخبار

پایان عصر تلفن‌های همراه کوچک، آغاز عصر فبلت

پایان عصر تلفن‌های همراه کوچک، آغاز عصر فبلت

متخصصان بنگاه‌های تخصصی پیش‌بینی به‌تازگی اعلام کرده‌اند که تا دو سال دیگر، تلفن‌های همراهی که در سطح میان تلفن‌های عادی و تبلت‌ها قرار دارند یا به‌اصطلاح فبلت از تلفن‌های همراه هوشمند عادی پیشی می‌گیرند.

امروزه هر گوشه‌ای را نگاه کنیم، یک تلفن همراه هوشمند را در دست کسی می‌بینیم و این ابزارها به یکی از مهم‌ترین المان‌های زندگی ما بدل شده‌اند. بااین‌حال نکته‌ای که همه ما با آن روبرو شده‌ایم، بزرگ‌تر بودن نمایشگر هر نسل نسبت به نسل‌های پیشین است. تلفن‌های همراه دارای نمایشگرهایی بزرگ‌تر از ۵٫۵ اینچ و کوچک‌تر از ۷ اینچ را به‌اصطلاح فبلت می‌نامند (ترکیبی از نام‌های Phone و tablet) و به نظر می‌رسد که این تلفن‌های همراه  با رشد شدید محبوبیت روبرو هستند.

مرکز تحلیلی آی دی سی به‌تازگی برداشت‌های خود را از بازار تلفن‌های همراه هوشمند در سال‌های آینده میلادی اعلام کرده است و بر اساس این تحلیل‌ها قرار است تا این بازار از حجم ۱٫۵ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۱۷ به ۱٫۷ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۲۱ برسد. در این میان حجم فبلت‌های مورد استفاده که در سال ۲۰۱۷ برابر با ۶۱۱ میلیون بوده است، در سال ۲۰۲۱ به ۱ میلیارد دستگاه خواهد رسید. البته این تغییر در سال ۲۰۱۹ موجب پیشی گرفتن فبلت از تلفن همراه می‌شود و در سال‌های بعدی، تنها درصد مالکیت فبلت بر بازار افزایش خواهد یافت.

به این ترتیب می‌توان درک کرد که چگونه فبلت‌ها قرار است تا ۵۹ درصد از بازار مصرف را به خود اختصاص بدهند درحالی‌که در حال حاضر تنها ۴۰٫۷ درصد بازار را در اختیار دارند. با این شرایط به‌زودی شاهد این خواهید بود که افراد بیشتری همراه‌های هوشمند بزرگ‌تر را در دست گرفته و مشغول به استفاده از آن هستند. نظر شما در این باره چیست؟ آیا تلفن‌های همراه هوشمند کوچک‌تر را ترجیح می‌دهید یا روند پیش رو تمایل به‌سوی فبلت‌ها را مناسب می‌دانید؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟