آمریکا به دنبال شنود اینترنت اشیاء است !

21 تیر 1395

مسئولان سازمان امنیت ملی آمریکا به‌تازگی اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا از اینترنت اشیا به‌عنوان ابزار شنود اطلاعات در خارج از آمریکا استفاده کنند.

به گزارش ایتنا از شماران سیستم از وب‌سایت خبری تحلیلی ENGADGET، ظاهرا آژانس امنیت ملی آمریکا هیچ علاقه‌ای به احترام گذاشتن به حریم شخصی افراد ندارد و می‌خواهد تحت هر شرایطی به شنود اطلاعات دست بزند.

در این میان به نظر می‌رسد که کابوس بسیاری از دوست داران فناوری در زمینه آینده اینترنت اشیا در حال به حقیقت پیوستن است و قرار است تا از این فناوری برای جاسوسی اطلاعات استفاده شود.

مسئولان سازمان امنیتی آمریکا با صراحت هر چه تمام در نشست خبری خود این موضوع را تائید کرده و گفته‌اند که اینترنت اشیا یک گزینه ایدئال برای نفوذ به سیستم‌ها و شنود اطلاعات کاربران به‌حساب می‌آید.

البته مثل همیشه نیز این سازمان با پوشش مبارزه با تروریست سعی در منحرف کردن اذهان عمومی و مبرا دانستن خود از هرگونه تجاوز به حریم شخصی کاربران عادی داشته است.
به‌این‌ترتیب ممکن است حتی حرارت‌سنج خانگی کوچک موجود در منزل یک فرد نیز توسط این سازمان برای جاسوسی اطلاعات او مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین مدیر اجرایی این سازمان اعلام کرده است که در هنگام عرضه بسته امنیتی برای نرم‌افزارها بهترین فرصت را برای نفوذ به سیستم‌های کاربران خواهد داشت و عدم اعتماد به این سازمان را آسان‌تر از پیش ساخته است.

منبع : ایتنا

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی