آموزش اولیه امن سازی همراه‌های هوشمند

امن سازی تلفن همراه

امن سازی تلفن همراه

اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که به‌تازگی به تلفن‌های همراه هوشمند مهاجرت کرده و وارد دوره مدرن شده‌اید ممکن است اندکی از بابت امنیت دستگاه خود نگرانی داشته باشید. این نگرانی زمانی بیشتر می‌شود  که بدانید تلفن‌های همراه هوشمند به دلیل قابلیت‌های فراوانی که دارند مورد توجه هکرها بوده و البته در این زمینه نیز چندان قوی عمل نکرده‌اند. در همین راستا نیز بسیاری از شما درباره قدم‌های اولیه امن سازی این دستگاه‌ها پرسش‌هایی مطرح کرده‌اید که در این مقاله قصد داریم تا سه راه آسان ولی موثر در امن سازی دستگاه را به شما نشان دهیم.

  1. در اولین فرصت برای دستگاه هوشمند خود رمز عبور بگذارید و اگر دستگاه شما از حسگر اثر انگشت پشتیبانی می‌کند سعی کنید از آن استفاده کنید. در این صورت اگر تلفن همراه هوشمند خود را از دست بدهید خیالتان از بابت دزدیده نشدن اطلاعات درون آن اندکی راحت خواهد بود.
  2. مراقب نرم‌افزارهایی که بر روی دستگاه هوشمند خود نصب می‌کنید باشید. بسیاری از این نرم‌افزارها با دسترسی به بخش‌های شخصی تلفن هوشمند شما از قبیل لیست مخاطبین، حریم خصوصی شما را تحریف می‌کنند. یک راه برای جلوگیری از این امر، چک کردن بخش دسترسی‌های نرم‌افزاری است که قصد نصب کردن آن را دارید. اگر مشاهده می‌کندی که نرم‌افزاری به‌صورت غیرضروری به بخشی از تلفن همراه هوشمند شما دسترسی پیدا خواهد کرد تا حد ممکن از نصب آن خودداری کنید.
  3. در مرحله آخر، بسیاری از افراد نصب نرم‌افزارهای ضد بدافزار برای تلفن‌های همراه هوشمند را غیرضروری می‌دانند اما نکته اینجاست که تلفن همراه هوشمند نیز نسخه کوچک شده کامپیوتر شخصی شماست که البته ضعف‌های امنیتی آن چه‌بسا بیشتر نیز هست. پس نصب یک ضد بدافزار فعال می‌تواند دستگاه شما را تا حدی از تهدیدهای امنیتی هکرها نجات دهد.
اچ پی به تولید همراه‌های هوشمند ویندوزفونی ادامه خواهد داد

این سه گام ممکن است بسیار ساده و بدیهی به نظر بیایند ولی باید بدانید که با این امن سازی و انجام آن‌ها جلوی بسیاری از مخاطرات امنیتی را خواهید گرفت.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی