آموزش حذف نوار ناوبری در اندروید

نوار ناوبری

نوار ناوبری

بیشتر تلفن‌های همراه هوشمند امروزی به‌جای استفاده از کلیدهای سخت‌افزاری از دکمه‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کنند. کلیدهای موجود بر روی نوار ناوبری (Navigation bar)  نیز از این قاعده مستثنا نیستند و معمولاً تولیدکنندگان برخی از دستگاه‌های هوشمند اندرویدی ترجیح می‌دهند تا این کلیدها را به نحوی طراحی کنند که بر روی صفحه‌نمایش دستگاه ظاهرشده و فضایی از این بخش را به خود اختصاص دهند. بااین‌حال اگر شما نیز ازجمله افرادی هستید که از اشغال شدن بخشی از صفحه‌نمایش خود توسط نوار ناوبری چندان راضی نیستید می‌توانید با انجام مراحل زیر نوار ناوبری دستگاه خود را به‌صورت موقت مخفی کنید.

۱.نرم‌افزار Power Toggles را از گوگل پلی دانلود کنید.

۲. با لمس بلندمدت صفحه‌نمایش دستگاه خود به بخش ویجت ها بروید و از میان بخش‌های پیشنهادشده گزینه Power Toggles را انتخاب کرده و ویجت ۴×۱ Panel Widget را انتخاب کرده و با فشار طولانی‌مدت به صفحه اصلی دستگاه خود بکشید.

۳.بر روی دکمه Add Toggle کلیک کرده و وارد بخش Display شده و گزینه Immersive Mode را فعال کنید.

۴.هم‌اکنون بر روی گزینه DONE کلیک کنید و ویجت یادشده را بر روی صفحه‌نمایش خود مشاهده کنید.

۵. داخل بخش مربوط به ویجت یادشده می‌توانید گزینه‌ای به نام Immersive Mode که به‌صورت مربع نمایش داده‌شده است را با کلیک کردن بر روی آن، روشن و یا خاموش‌کنید. به‌این‌ترتیب با کلیک بر روی مربع یادشده و روشن و خاموش کردن آن، نوار ناوبری برای شما پدیدار و مخفی می‌شود.

شایان‌ذکر است که با تکرار این فرایند، می‌توانید نوار ناوبری خود را مجددا فعال ساخته و در صورت نیاز مجددا مثل روز اول از آن استفاده کنید. حال می‌توانید از تمامی ابعاد نمایشگر خود استفاده کرده. البته در این صورت برای استفاده از گزینه‌هایی مانند بازگشت و غیره، باید به سراغ دکمه های فیزیکی دستگاه بروید. با این حال به یاد داشته باشید که استفاده از این قابلیت‌ها تنها به عادت شما نسبت به نحوه کار با دستگاه باز می‌گردد و ممکن است این وضعیت کاری برای همه کاربران مطلوب نباشد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی