آموزش فعال‌سازی قابلیت روشن شدن خودکار وای فای در نکسوس ۵X و ۶P

نکسوس ۵X و ۶P

نکسوس ۵X و ۶P

یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب ارائه‌شده به همراه اندروید اوریو، توانایی روشن شدن خودکار وای فای دستگاه حین وارد شدن به رنج آنتن دهی وای فای ای است که پیش‌ازاین به آن وصل شده‌اید. البته متأسفانه این قابلیت هم‌اکنون بر روی دستگاه‌های هوشمند نکسوس ۵X و ۶P غیرفعال شده است و به همین دلیل نیز بسیاری از کاربران به دنبال بازگرداندن آن هستند.

بااین‌حال اگر شما نیز یکی از کاربران کنجکاو نکسوس ۵X و ۶P هستید می‌توانید راه‌های هیجان‌انگیزی را برای فعال‌سازی مجدد این قابلیت بر روی دستگاه هوشمند خود امتحان کنید. بهترین بخش این کار این است که انجام این روش نیازی به دسترسی به فایل های روت دستگاه شما نخواهد داشت و بنابراین انجام آن برای شما بی خطر خواهد بود.

پیش‌نیازها

۱.اندروید اوریو باید بر روی دستگاه نکسوس نکسوس ۵X یا ۶P شما نصب‌شده باشد.

۲.کابل یو اس بی برای اتصال دستگاه به کامپیوتر لازم است.

۳.مطمئن شوید که ابزار خط فرمان ADB را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر خود نصب‌کرده‌اید.

۴.مطمئن شوید که حالت یو اس بی دیباگینگ (USB Debugging) بر روی دستگاه هوشمند شما فعال است. برای آموزش نحوه فعال‌سازی این بخش به مقاله قبلی ما در اینجا مراجعه کنید.

آموزش نحوه فعال‌سازی قابلیت روشن شدن خودکار وای فای با استفاده از فرمان ADB

  1. دستگاه نکسوس ۵X یا ۶P خود را به کامپیوتر وصل کنید. اگر از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنید به‌صورت هم‌زمان دکمه Windows و R را فشار دهید. سپس واژه ‘cmd’ را در منوی حاضرشده تایپ کرده و دکمه Enter را فشار دهید.
  2. در این هنگام دستگاه خود را به کامپیوتر وصل کرده و واژه ‘adb devices’ را در بخش دستورات آن تایپ کرده و Enter را فشار دهید. کامپیوتر شما هم‌اکنون باید همه دستگاه‌های اندرویدی متصل به سیستم را بشناسد. در این بخش اگر منویی برای شما ظاهر شد تنها گزینه ‘Always allow from this computer’ را انتخاب کرده و گزینه OK را بزنید.
  3. اگر همه قدم‌ها را درست طی کرده باشید، هم‌اکنون باید لیست کاملی از دستگاه‌های متصل شده را مشاهده کنید. در غیر این صورت همه قدم‌ها را از ابتدا تکرار کنید. اما اگر تمامی قدم‌ها را درست رفته‌اید، این دستورات را به ترتیب وارد کرده و بین آن‌ها Enter را فشار دهید.
گوگل بار دیگر به نقض قوانین رقابت متهم شد

adb shell

settings put global wifi_wakeup_available 1

settings put global wifi_wakeup_enabled 1

به‌این‌ترتیب شما موفق شده‌اید تا گزینه روشن شدن خودکار وای فای را دوباره فعال‌سازی کرده و آن را در بخش وای فای تنظیمات دستگاه خود پیدا کنید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی