آموزش نحوه فعال سازی بی‌صدا کردن تب‌های در گوگل کروم

ترفند گوگل کروم

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشید که چندین تب در مرورگر کروم خود باز کرده باشید و مشغول کار با یکی از آن‌ها باشید و ناگهان با صدای ناگوار برخاسته از یکی از تب‌ها شوکه شوید. این صداها معمولا مربوط به ویدیوهای تبلیغاتی‌ای هستند که در وب‌سایت‌های باز شده قرار می‌گیرند و پس از مدتی به‌صورت کامل باز شده و به‌صورت خود به خودی اجرا می‌شوند. البته این شرایط وقتی برای کاربر بحرانی می‌شد که نمی‌دانست صدای یاد شده از کدام تب در حال پخش است و مجبور بود همه آن‌ها را به‌صورت یک‌به‌یک چک کرده و در آخر منبع صدا را کشف کند.

با این حال کمپانی گوگل از این مشکل آگاه بوده و در سال گذشته قابلیت جدیدی را بر روی مرورگر گوگل کروم خود برای حل آن ارائه کرد. این قابلیت جدید در واقع شامل قرارگیری یک آیکون بلندگوی بسیار کوچک در کنار تبی بود که به پخش محتوای صوتی می‌پرداخت. به‌این‌ترتیب از آن پس یافتن تب یاد شده برای کاربر آسان شد.

با این حال مشکل یافتن تب یک طرف و قطع کردن صدا نیز یک طرف! در برخی از موارد استثنایی ویدیوهای تبلیغاتی در برابر بسته شدن مقاومت بسیار زیادی به خرج می‌دهند و کاربر نمی‌تواند به‌سرعت صدای یاد شده را قطع کند. در چنین شرایطی با کلیک راست بر روی تب مورد نظر و انتخاب گزینه mute tab می‌توان صدای آن تب را به‌صورت کامل قطع کرد.

این راهنمایی در قدم اول ممکن است بسیار آسان به نظر برسد اما برای کسانی که با مشکلات پخش صوت ناگهانی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند بسیار مفید خواهد بود. به‌این‌ترتیب از شر یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که به‌شخصه بر روی گوگل کروم من را به دفعات آزار داده است خلاص خواهید شد و می‌توانید به‌خوبی و با آرامش تمام و بدون وجود سر و صدای ناخواسته یک تب ناشناخته، به کار کردن ادامه بدهید.

0

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی