آموزش نحوه گرفتن اسکرین شات از تصاویر و صفحات بزرگ‌تر از خروجی نمایشگر

اسکرین شات

اسکرین شات

شاید برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید از وب‌سایت یا متن بلندی بر روی تلفن همراه هوشمندتان اسکرین شات تهیه کنید اما بلندی متن مورد نظر و همچنین محدودیت صفحه نمایش شما برای نشان دادن کل متن شما را به گرفتن چندین اسکرین شات به‌صورت پشت سر هم وا داشته است. کمپانی شیائومی برای اولین بار در رابط کاربری MIUI قابلیت دریافت اسکرین شات‌های بزرگ‌تر از صفحه نمایش را معرفی کرد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. همچنین کمپانی وان پلاس نیز در پرچم‌دار جدید خود یعنی وان پلاس ۵ این قابلیت را ارائه کرده است. این قابلیت به‌خصوص زمانی به کار می‌آید که شما از گفتگوی خود با فردی در یک شبکه اجتماعی اسکرین شات تهیه کنید. با این حال اگر رابط کاربری تلفن همراه هوشمند شما این قابلیت را ارائه نکرده است جای نگرانی وجود ندارد زیرا از این پس می‌توانید به‌راحتی و با نرم‌افزار ارائه شده در این مقاله به گرفتن اسکرین شات‌های بلند بپردازید.

نحوه گرفتن اسکرین شات بلند با استفاده از نرم‌افزار LongShot

نرم‌افزار LongShot را شاید بتوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای سوم شخص ارائه دهنده قابلیت گرفتن اسکرین شات بلند معرفی کرد که کار با آن چندان سخت نیست. پس از ورود به این نرم‌افزار شما با سه گزینه capturing a screenshot، capturing web page و selecting already taken screenshots to stitch them روبرو می‌شوید. این سه گزینه به ترتیب ارائه دهنده قابلیت‌های گرفتن اسکرین شات، گرفتن یک صفحه وب و انتخاب چندین اسکرین شات و اتصال آن‌ها به یکدیگر است. بهترین راه برای استفاده از این نرم‌افزار انتخاب گزینه اول یعنی capturing a screenshot است. به‌این‌ترتیب در نرم‌افزار یاد شده مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. وارد نرم‌افزار شده، گزینه capturing a screenshot را انتخاب کرده و دکمه start را فشار دهید.
  2. وارد صفحه‌ای که می‌خواهید از آن اسکرین شات تهیه کنید رفته و به‌آرامی صفحه را تا جایی که می‌خواهید از آن اسکرین شات تهیه کنید به پایین بکشید.
  3. گزینه done را انتخاب کنید.
  4. در این مرحله شما دوباره به نرم‌افزار بازگشت داده می‌شوید و می‌توانید اسکرین شات‌های یکی تهیه شده خود را مشاهده کنید.
  5. در این مرحله تنها کافی است تا دکمه join را فشار دهید و به‌این‌ترتیب نرم‌افزار به‌صورت خودکار اسکرین شات‌های تکی یاد شده را ترکیب کرده و به‌صورت یک اسکرین شات واحد درمی‌آورد.
  6. اگر از نتیجه ترکیب خودکار اسکرین شات ها راضی نبودید همواره می‌توانید با انتخاب گزینه Adjust به‌صورت دستی مرز بین تصاویر را تعیین کنید.
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی