آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا چه زمانی برای پرچمداران منتشر می‌شود

22 جولای 2016

بدون شک اندروید را می‌توان محبوب‌ترین سیستم عامل تلفن‌های هوشمند در جهان در نظر گرفت و حالا گوگل آماده است تا آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا (Android 7.0 Nougat) را از حالت آزمایشی خارج کرده و رسما رونمایی کند. طبق معمول، دستگاه‌های نکسوس گوگل قبل از هر دستگاه دیگری آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا را دریافت می‌کنند و محصولات سایر تولیدکنندگان با چند ماه تاخیر آپدیت می‌شوند – گاهی اوقات تا بیش از ۶ ماه!

هنوز هم اندروید نوقا در نسخه آزمایشی و پیش نمایش خود قرار دارد و هیچ دستگاهی آن را رسما دریافت نکرده است. با این حال در اینجا نگاهی به نقشه راه تولید کنندگان برای محصولات مختلف آنها خواهیم انداخت. به زبانی دیگر، تلفن‌های هوشمندی که اخیرا روانه بازار شده‌اند یا به زودی رونمایی می‌شوند، مطمئنا پس از انتشار آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا در اولویت قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب با نگاهی به نقشه راه تولیدکنندگان می‌توان به حدس و گمان پرداخت. با ما همراه باشید.

اگر به خاطر داشته باشید، در گذشته و برای نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید نیز با چنین نقشه‌های راه و مطالبی همراهتان بودیم. با نگاهی به سری جدید محصولات تولید کنندگان، زمان عرضه آنها و مطابقت این موارد با الگوی سال قبل می‌توان به نتایج جالبی در مورد زمان عرضه آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا رسید.

 

آپدیت اندروید 7.0

آپدیت اندروید 7.0

آپدیت اندروید 7.0

همانطور که کاملا مشخص است دیگر موج عظیمی از آپدیت اندروید مارشمالو این شرکت به پرچمداران یا سایر محصولات ارائه نمی‌شود تا کم کم آماده نسخه جدید باشیم. علاوه بر این سال گذشته اکثر شرکت‌ها تاخیر عجیبی در ارائه اندروید مارشمالو برای محصولات خود داشتند. به‌عنوان‌مثال شرکت موتورولا که همیشه در عرضه آپدیت با کمترین تاخیر اقداماتی انجام می‌داد به نسبت نسخه‌های کیت کت و آب نبات چوبی، در ارائه مارشمالو تاخیر سه ماهه داشت!

خانواده سونی اکسپریا Z5 در لیست اندروید نوقا قرار گرفت

با توجه به نمودارهایی که در بالا مشاهده کردید و کمی حساب و کتاب می‌توان به نتایج و نمودار‌های زیر رسید:

آپدیت اندروید 7.0

آپدیت اندروید 7.0

آپدیت اندروید 7.0

اما اگر علاقه‌ای به مشاهده نمودار‌ها ندارید، توجه شما را به محتوی متنی این نمودارها جلب می‌نماییم:

 • موتورولا همیشه بیشترین سرعت عمل در ارسال آپدیت برای پرچمداران خود را داشته است.
 • کمترین اعتماد را می‌توان به سونی در عرضه آپدیت به موقع برای پرچمدارانش داشت.
 • سامسونگ، ال جی و اچ تی سی همگی در گذشته و در عرض ۲ ماه آپدیت بزرگی را روانه محصولات خود کردند؛ بنابراین آماده باشید…
 • سامسونگ در عرضه آپدیت کیت کت برای پرچمداران خود تاخیر زیادی داشت اما خوشبختانه این موضوع طی دو سال قبل و در اندروید آب نبات چوبی و مارشمالو تا حد زیادی بهبود یافته است.

اما اندروید نوقا؟

با توجه به قول‌های گوگل در زمینه عرضه آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا تا پایان تابستان ۲۰۱۶ (ماه سپتامبر)، احتمالا اندروید نوقا به نسبت نسخه‌های سال قبل کمی زودتر عرضه می‌شود. با اتکا به دیتا و نمودارهایی که در بالا مشاهده کردیم، موتورولا احتمالا اولی شرکتی خواهد بود که این آپدیت را برای محصولاتش آماده می‌کند و پس از آن کمپانی HTC. جایگاه سوم بین دو کمپانی سامسونگ و ال جی تقسیم می‌شود و در نهایت سونی احتمالا باز هم امسال بازنده این رقابت خواهد بود. البته با توجه به تلاش‌های اخیر این کمپانی ژاپنی برای به دست آوردن دل کاربران، می‌توان انتظار یک شگفتی در این بخش را نیز کشید. با این حال سابقه نشان داده است که کمپانی سازنده تلفن‌های هوشمند اکسپریا اصلا عجله‌ای در این زمینه ندارد.

دستیار صوتی Google Assistant رونمایی شد

اما در نهایت می‌توان با این دیتا و اطلاعات یک جمع بندی و حدس و گمان نهایی در مورد زمان ارسال آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا داشت:

 • پرچمداران شرکت موتورولا احتمالا تا انتهای نوامبر یا اوایل ماه دسامبر آپدیت اندروید نوقا را دریافت می‌کنند.
 • پرچمداران سامسونگ احتمالا حوالی ژانویه ۲۰۱۷ این آپدیت را دریافت می‌کنند.
 • پرچمداران ال جی به احتمال زیاد حوالی ماه فوریه ۲۰۱۷ به روز خواهند شد.
 • پرچمداران کمپانی سونی تا انتهای آوریل ۲۰۱۷ طعم نوقا را خواهند چشید.
 • در نهایت پرچمداران اچ تی سی احتمالا حوالی ماه دسامبر سال جاری آپدیت می‌شوند.

با این حال تمامی این‌ها حدس و گمان هستند و به جز کاربران نکسوس، دارندگان سایر محصولات هنوز تاریخ دقیقی را در مورد دریافت آپدیت مذکور پیش روی خود ندارند. نظرتان در مورد این اطلاعات و پیش بینی ما چیست؟

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

  مطلب پیشنهادی