آیا آیفون ۹ با صفحه‌نمایش خمیده عرضه خواهد شد؟

آیفون ۹

آیفون ۹ و صفحه‌نمایش خمیده

همان‌طور که می‌دانید هنوز چند روزی تا رونمایی از آیفون ۸ زمان باقی است اما بااین‌وجود بسیاری از ویژگی‌ها و مشخصات سخت‌افزاری این دستگاه هوشمند جدید از طریق نشریات و منابع معتبر معرفی‌شده است.

آیفون‌هایی که در سال جاری میلادی رونمایی می‌شوند تجارت آیفون‌های کمپانی اپل را از نظر درآمد و عرضه دستگاه‌ها با تحولات چشمگیری روبرو می‌سازند. این همان چیزی است که سری آیفون ۶s و ۷ که به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ رونمایی شدند، از انجام آن بازماندند.

بااین‌حال اپل برای عرضه دستگاه‌ها و رشد درآمدی خود در سال‌های آینده با چالش‌های زیادی روبرو است و نوآوری در ساخت و عرضه محصولات می‌تواند کلیدی برای ادامه موفقیت‌های این شرکت باشد. در همین راستا نیز انتظار می‌رود که کمپانی اپل در سال آینده میلادی از دو پرچم‌دار جدید خود در اندازه‌های بزرگ ۵٫۸ و ۶٫۴۶ اینچ رونمایی کند.

البته سؤالی که در اینجا مطرح است این است که آیا اپل می‌تواند با بزرگ‌تر کردن صفحه‌نمایش پرچم‌داران خود همچنان دنباله‌رو موفقیت‌های کنونی خود باشد یا خیر. جوابی که بسیاری از متخصصان برای این سؤال در نظر گرفته‌اند این است که صفحه‌نمایش بزرگ‌تر و باکیفیت بهتر نمی‌تواند به‌تنهایی برگ برنده اپل باشد. شرکت اپل برای عرضه محصولات خود و جلب مشتری بیشتر باید قابلیت‌های نوآورانه‌تری را برای صفحه‌نمایش دستگاه خود عرضه کند. به گفته این کارشناسان شاید صفحه‌نمایش خمیده و مقعر بتواند پاسخی مناسب برای سردرگمی اپل دراین‌باره باشد.

از طرفی دیگر مؤسسات تحلیلی معتبر نظیر ترند فورس (TrendForce) در این زمینه اظهار داشته‌اند که اپل دستگاه‌های خود را با صفحه‌نمایش خمیده ارائه نخواهد کرد زیرا این نوع از صفحه‌نمایش‌ها نه‌تنها در برابر ضربه بسیار آسیب‌پذیر بوده، بلکه برای به کار بردن عینک‌های سه‌بعدی نیز مناسب نیستند.

اپل موزیک اکنون ۱۳ میلیون کاربر دارد

چیزی که در اینجا بسیار واضح است این است که کمپانی اپل هنوز نتوانسته به فناوری مناسب برای برطرف کردن دو مشکل آسیب‌پذیری و عدم انطباق با عینک‌های سه‌بعدی در صفحه‌نمایش‌های خمیده دست بیابد. بااین‌وجود، اگر اپل بتواند دو مشکل یادشده را تا زمان عرضه نسخه بعدی آیفون در سال‌های پیش رو برطرف کند می‌تواند برگ برنده بسیار بزرگی در دست داشته باشد.

البته گمانه‌زنی در رابطه با آیفون ۹ هنوز و درحالی‌که آیفون ۸ همچنان رونمایی نشده است چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و درباره فناوری‌های ارائه‌شده بر روی این دستگاه هوشمند نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد. به‌این‌ترتیب تمامی اظهارنظرهای شرکت‌های مختلف تحلیلی درزمینهٔ اپل فعلاً در حد حدس و گمان باقی خواهد ماند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی