آیا اپل از تراشه های هوآوی استفاده می‌کند؟

16 آوریل 2019
آیا اپل از تراشه های هوآوی استفاده می‌کند؟

مدتی پیش گزارشی به صورت گسترده منتشر شد با این عنوان که هوآوی تراشه Balong 5000 5G خود را  در اختیار اپل قرار می‌دهد. باید این نکته را درنظر داشت که معمولا هوآوی تراشه‌های خود را به شرکت‌های دیگر نمی‌فروشد.

اما هوآوی بعد از چند روز این خبر را به‌طور رسمی تایید کرد. بعد از عرضه سری Huawei P30 در شانگهای، «ریچارد یو» مدیرعامل هوآوی گفت که فروش تراشه‌های  5Gبه خود اپل بستگی دارد: «هوآوی مشکلی با فروش تراشه‌های 5G به اپل ندارد. هرچند دولت ایالت متحده ما را تحریم کرده، بنابراین حتی اگر اپل بخواهد از این تراشه‌ها استفاده کند، قطعا محدود خواهد شد!»

آیا اپل از تراشه های هوآوی استفاده می‌کند؟

پیش از این گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل برای خرید یک تراشه 5G به مشکل برخورده است. اپل فکر می‌کرد که اینتل ظرفیت رساندن به موقع تراشه‌ها را دارد اما پیشرفت آن‌ طبق انتظار پیش نرفت. از سمت دیگر شرکت کوالکام هم یک تراشه 5G دارد که با ظرفیت‌های موجود می‌تواند تولیدش کند. با این حال با درگیری‌های قانونی بین این دو شرکت (کوالکام و اپل)، مذاکره برای رسیدن به توافق برای اپل سخت خواهد بود.

سامسونگ هم به‌خاطر نداشتن ظرفیت تولید تراشه به تعدادی که اپل نیاز دارد، نمی‌تواند این کار را انجام دهد. گزینه دیگر مدیا تک است اما ظاهرا اپل با آن‌ها در این زمینه همسو نیست.

به عنوان گزینه‌ای دیگر، اپل می‌تواند آیفون‌های مجهز شده به تراشه Balong 5000 5G را خارج از آمریکا بفروشد و منتظر یک تراشه جایگزین برای بازار آمریکا بماند.

آیا اپل از تراشه های هوآوی استفاده می‌کند؟

اگر اپل نتواند سال بعد آیفونی مجهز به 5G معرفی کند، در بلندمدت زیان‌هایی زیادی خواهد دید، چرا که به مدت دو سال پیاپی از رقابتی به این مهمی دور خواهد بود. اگر هر دو شرکت (اپل و هوآوی) به توافقی دست پیدا کنند، برای هر دو شرکت موقعیت برد-برد خواهد بود.

نسخه‌ی بتای IOS10 عرضه شد ؛ لیست دیوایس‌های پشتیبانی شده

بیشتر بخوانید

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی