آیا می دانید نام اولین دوربین دیجیتال و اولین گوشی دوربین دار چیست؟

21 فروردین 1396
اولین دوربین دیجیتال

اولین دوربین دیجیتال قابل حمل به احتمال زیاد فوجی DS-1P در سال ۱۹۸۸ بود، که خود این شرکت از تولید کنندگان دوربین های DSLR مدرن است. کوچکترین دوربین دیجیتال جهان نیز که در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است دوربین Game Boy بود که در سال ۱۹۹۸ تولید شد.

اولین دوربین دیجیتال
این دوربین به اسلات کارتریج متصل شده و عکس ها را با رزولوشن ۲۵۶ ۲۲۴px و ۴ سطح سیاه و سفید چاپ می کرد. امروزه در برنامه های مختلف فیلتر های سیاه و سفیدی کاملا شبیه آن وجود دارد که شما می توانید عکس خود را طوری طراحی کنید که انگار با این دوربین معروف در سال ۱۹۹۸ گرفته شده است.

اولین دوربین دیجیتال

عکاسی دیجیتال چند سال بعد در گوشی های تلفن فرود آمد. سونی اریکسون T68i در سال ۲۰۰۲  دوربین به عنوان یک وسیلهی خارجی روی آن سوار شده و با قرار دادن تنظیمات مشابه قابلیت عکس برداری را داشت. این دوربین خیلی پیشرفته تر از دوربین Game Boy بود، با وضوح تصویر چشم گیر ۶۴۰ در ۴۸۰ پیکسل و با نام مستعار VGA به بازار آمد و آن زمان بود که روتوش عکس رنگی مد شد و این دوربین قابلیت ذخیره سازی به اندازه کافی برای ۱۴ عکس با وضوح کامل را داشت ، و همچنین ذخیره سازی تعداد ۲۰۰ عکس با وضوح کمتر  (۸۰ × ۶۰px) ذخیره می کرد . و شما می توانستد این تصاویر را روی تلفن ذخیره کنید.
اولین دوربین دیجیتال
با این حال، یک دوربین خارجی یک راه حل سنگین بود. نوکیا ۷۶۵۰ – همچنین در سال ۲۰۰۲ – به عنوان اولین گوشی تلفن همراهی است که به صورت یکپارچه و نه به عنوان یک دستگاه جانبیدارای لنز دوربین بود، این ویژگی یک دوربین یکپارچه که این دوربین شارپ J-SH04 بود عکسبرداری با گوشی را بسیار راحت تر کرده بود. این یکی دیگر از دوربین های عکاسی VGA بود، و البته هنوز قابلیت ضبط ویدئو را نداشت.

در سال ۲۰۰۳، مدل های جدید گوشی نوکیا مانند نوکیا ۶۶۰۰ و ۷۶۰۰ و نوکیا NEONODE N1 نیز دوربیندار بودند.

همچنین در سال ۲۰۰۳، ما شاهد اولین گوشی های مجهز به دوربین عکاسی در برند های دیگر بودیم  تلفن هایی مانند سونی اریکسون Z1010 و زیمنس U15 که این گوشی عنوان اولین گوشی سلفی دار را نیز دارد.

از آن به بعد یک مسابقه برای هرچه پیکسل بالاتر باشد بهتر است به وجود آمد، اولین تلفن های دوربین مگاپیکسلی بر روی صحنه در سال ۲۰۰۴ تولید شدند که شامل امثال نوکیا ۳۲۳۰، سامسونگ D500، سونی اریکسون S700 و دیگر دستگاها هستند.

این زمان آغاز رقابت سونی اریکسون و نوکیا بود.

امروزه ماشاهد تلفن های همراه هوشمندی هستیم که شامل دو دوربین (به دلیل زوم اپتیکال ویژه)، نرخ فریم بالاتر برای ویدئو و بهبود سنسور و تکنولوژی اپتیک هستیم. 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی