آیا گوشی هوشمند گوگل در راه است ؟!

07 تیر 1395

ظاهراً کمپانی گوگل قصد دارد تا همانند اپل علاوه بر نرم افزار، سخت افزار گوشی هوشمند گوگل را نیز خود طراحی کند تا ما به‌زودی شاهد نخستین گوشی هوشمند با برند گوگل و تولید شده توسط خود این کمپانی باشیم. این در حالی است که معمولاً گوگل طراحی گوشی‌های هوشمند خود را در قالب نام نکسوس به شرکت‌های شخص ثالث می‌سپارد.

بنا بر گزارش تازه‌ای که در سطح رسانه‌ها می‌چرخد، ظاهراً کمپانی گوگل د حال برنامه ریزی‌های جامعی است تا گوشی هوشمند گوگل را با طراحی خود طی سال جاری روانه بازار کند. برخلاف گوشی‌های هوشمند اندرویدی نکسوس که توسط تولیدکنندگان محبوب اندرویدی تولید می‌شوند، اینبار گوگل قصد دارد تا دستگاه مدنظرش را خودش طراحی و تولید کند.

این خبر خوبی برای تمامی کاربران اندروید است چراکه با عرضه این محصولات علاوه بر لذت استفاده از اندروید خام گوگل، کاربران گوشی هوشمند گوگل می‌توانند به‌روزرسانی‌های نرم افزاری را زودتر از هر گوشی هوشمند دیگری دریافت کنند. این بدان خاطر است که دیگر نیازی نیست تولیدکننده محصول در ابتدا این به‌روزرسانی را تأیید و بهینه کند و سپس در اختیار کاربرانش قرار دهد! این کمپانی اواخر سال گذشته از نخستین تبلت اندروید طراحی شده توسط خود به نام گوگل پیکسل سی (Google Pixel C) رونمایی کرد که خیلی زود توانست به محبوبیت بالایی دست یابد و قدرتمندترین تبلت اندرویدی لقب گیرد. با توجه به این محصول باید دید که گوگل چگونه در طراحی گوشی‌های هوشمند عرضه اندام خواهد کرد!

 

گوشی هوشمند گوگل پیکسل سی

از جهات مختلفی می‌توان گفت که گوگل راه اپل را در پیش گرفته است. کمپانی اپل در حال حاضر سخت افزار و نرم افزار آیفون را تولید کرده است و این کار اجازه می‌دهد تا آیفون‌های اپل عملکرد سریعی داشته و کاربرانشان را از عمر خوب باتری موجود در این محصولات خوشنود نگه دارند. علاوه بر آن این هماهنگی تولید نرم افزار و سخت افزار موجب شده تا حتی کاربران محصولات میان رده و قدیمی اپل نیز در مقایسه با دارندگان گوشی‌های رده بالا اندرویدی، به یک اندازه از دستگاه خود لذت ببرند. کمپانی گوگل در حال حاضر صاحب سیستم عامل اندروید است که وسعت بسیار زیادی پیدا کرده و بازار‌های بزرگ جهانی مملو از محصولاتی مجهز به این سیستم عامل هستند.

ساندار پیچای مدیرعامل کمپانی گوگل ماه گذشته رسماً اعلام کرده بود که گوگل تلاش بیشتری را برای توسعه تلفن همراه خواهد کرد. وی همچنین گفت که آن‌ها حتی مدیرعامل موتورولا را نیز استخدام کرده‌اند تا ریاست بخش سخت افزاری گوگل را بر عهده گیرد.

به نظر می‌رسد حتی اگر گوگل قصد داشته باشد تا گوشی هوشمند گوگل را بدون دخالت هیچ شرکت شخص ثالثی طراحی و تولید کند، باز هم پشتیبانی از خط تولید گوشی‌های هوشمند نکسوس را ادامه خواهد داد. با توجه به صحبت ساندار پیچای مبنی بر: «برنامه ما هنوز هم کار با تولیدکنندگان دیگر است» می‌توان انتظار داشت که گوشی هوشمند گوگل مقوله‌ای جداگانه از محصولات دیگر این کمپانی خواهد بود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی