آیفون‌های ۲۰۱۸ به فیس آی دی مجهز خواهند شد

346
۲۳ مهر ۱۳۹۶
تشخیص چهره آیفون X

حذف شرط: فیس آی دی فیس آی دی

فناوری فیس آی دی جدید شرکت اپل در تاریخ سوم نوامبر به همراه آیفون X راه خود را به دست کاربران باز می‌کند و به نظر می‌رسد که قرار است این فناوری جدید تا مدت‌ها نیز بر روی اپل و دستگاه‌های آن باقی بماند. بر اساس تحلیل گران امنیت KGI و مینگ چی کو به‌عنوان مفسر اپل،  تمامی آیفون‌های سال ۲۰۱۸ به‌احتمال بسیار زیاد از فناوری فیس آی دی پشتیبانی خواهند کرد.

همان‌طور که می‌دانید آیفون X به دلیل تجهیز به سیستم دوربین TrueDepth اپل از تمامی قابلیت‌های جدید نظیر فیس آیدی، فناوری واقعیت افزوده و قابلیت جدید انیموجی پشتیبانی می‌کند. همین امر نیز قابلیت تشخیص چهره را به یکی از ویژگی‌های کلیدی این دستگاه تبدیل می‌کند و نیز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های متمایزکننده این دست تلفن همراه هوشمند با آیفون‌های سنتی نسل قبلی خود ازجمله آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس می‌شود.

کو در این رابطه اظهار داشته است که آیفون‌های منتشرشده در سال ۲۰۱۸ میلادی به‌احتمال‌زیاد حسگر اثرانگشت را کنار بگذارند و همین امر نیز خود می‌تواند به معنای پایان حکمرانی امنیتی تاچ آی دی بر روی آیفون‌ها باشد. فناوری تاچ آی دی در موقعیت‌های مختلفی نظیر بازگشایی قفل تلفن همراه و نیز سرویس‌های اپل پی مورداستفاده قرارگرفته است اما اگر فیس آی دی بتواند به‌خوبی وظیفه خود را به اجرا برساند حتماً می‌تواند جایگزینی مناسب برای فناوری تاچ آی دی باشد.

کو همچنین اعلام کرد که دوربین TrueDepth قابلیت رقابتی جدیدی را به کمپانی اپل عرضه داشته است و آیفون X را از دیگر تلفن‌های همراه هوشمند موجود در بازار متمایز ساخته است. او در این اعلام کرده است که رقبای اندروید هنوز سال‌ها از فناوری تشخیص چهره حال حاضر این کمپانی فاصله‌دارند. به‌این‌ترتیب عرضه آیفون‌های بیشتر تجهیز شده به این فناوری در آینده نزدیک می‌تواند منجر به برنده شدن اپل در بازار تلفن‌های همراه هوشمند شود.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی