اخبار

آیفون بعدی به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر مجهز خواهد بود

آیفون بعدی به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر مجهز خواهد بود

آیفون ۸ شرکت اپل به‌تازگی معرفی شده است و برخلاف معرفی‌های قبلی اپل، این نوبت از مراسم رونمایی با معرفی مدل جدیدی به نام آیفون X نیز همراه بوده است. بااین‌حال این موارد موجب نمی‌شود تا حتی کمتر از یک ماه پس از عرضه نسخه جدید، شایعات پیرامون نسل بعدی آیفون در رسانه‌ها جایگاه خود را از دست بدهند.

بر اساس شایعاتی که دراین‌باره منتشر شده است، اپل قصد دارد تا بار دیگر به سراغ تغییر دادن ساختار تائید هویت کاربران خود برود. البته برای این کار دیگر نیازی نخواهد بود تا یک فناوری جدید و اسکن بخش جدیدی از بدن کاربر به کار بسته شود بلکه اپل قصد دارد تا ساختار تائید هویت به کمک اثر انگشت را متحول سازد.

شایان‌ذکر است که پیش‌ازاین شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و کوالکام نیز به سراغ تغییر دادن این فناوری رفته‌اند و هر کدام از این غول‌ها که بتواند زودتر این کار را به اتمام برساند، برنده نهایی این رقابت خواهد بود. رقابت بر سر این است که بتوان از شر حسگر اثر انگشت مجزا راحت شده و این حسگر را به بخشی از نمایشگر تلفن همراه تبدیل کرد.

به این ترتیب کاربران می‌توانند با نگه داشتن انگشت خود بر روی هر بخشی از تلفن همراه هوشمند خود، هویت خود را تائید کرده و قفل دستگاه را باز کنند. این امر نه‌تنها می‌تواند موجب راحتی کاربر شود، بلکه تعداد تجهیزات مورد نیاز در داخل دستگاه را نیز کاهش می‌دهد و به همین دلیل نیز می‌تواند منجر به طراحی دستگاه‌هایی با اندازه کوچک‌تر و نازک‌تر گردد.

بااین‌حال و علیرغم این‌که گفته می‌شود که قرار است از این فناوری در نسل بعدی تلفن‌های همراه هوشمند اپل استفاده شود، هنوز مشخص نیست که چه زمانی شاهد تجاری شدن این اختراع خواهیم بود و ممکن است برای رسیدن به این هدف به چند سال زمان نیاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا