آیفون به زودی گران خواهدشد !

21 تیر 1395

این احتمال وجود دارد که با انتخاب رئیس جمهور بعدی آمریکا، اپل آیفون را گران‌تر از قیمت فعلی تولید و روانه بازارهای جهانی کند.

نشریه تکنولوژی ریویو در گزارشی به بررسی آینده شرکت اپل پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخته و می نویسد: دونالد ترامپ، نامزد نهایی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده که اگر رئیس جمهور آمریکا شود اپل را وادار به تولید رایانه و آیفون‌هایش در خاک این کشور و نه چین کند. این درحالی است که برنی سندرز، نامزد شاخص دموکرات‌ها نیز پیشتر خواسته مشابهی را مطرح کرده بود.

این گزارش ادامه می دهد: قطعا هیچ کدام از این نامزدها نخواهند توانست فورا به خواسته هایشان برسند. زمانی که باراک اوباما از استیو جابز پرسید که چرا اپل آیفونهایش را در خاک آمریکا تولید نمی کند، این پاسخ را شنید که چین نه تنها نیروی کار ارزان قیمت‌تری دارد، بلکه نیروهای کاری با مهارتی داشته و در عین حال از کارخانجات انعطاف پذیرتری بهره می‌برد که در مقایسه با همتایانشان در آمریکا سریع‌تر می‌توانند خود را دوباره تجهیز و به روزرسانی کنند.

به نوشته این نشریه علمی، درصورتیکه قرار باشد اپل تمامی محصولات خود یعنی رایانه و آیفون را در خاک آمریکا و با تکیه بر نیروهای خود تولید کند، آنگاه باید منتظر افزایش قیمت این محصولات باشیم.

نگاهی به اسناد موجود نشان می‌دهد که هم اکنون تقریبا ۲۸ کشور جهان در تأمین مواد اولیه مورد نیاز اپل نقش دارند. از آن گذشته تقریبا از بسیاری از عناصر موجود در جدول تناوبی عناصر، در ساخت آیفون استفاده می‌شود که بسیاری از آنها در خاک آمریکا وجود نداشته که به نوعی وابستگی این کشور به آنها را در پی دارد.

گوشی Moto Z با قیمت پایین تر از پرچمداران اپل و سامسونگ عرضه می‌شود

هم اکنون ۱۱۰ هزار نفر در سراسر جهان مستقیما برای اپل کار می‌کنند و این درحالی است که ۱.۶ میلیون نفر هم به طور غیرمستقیم و از طریق شرکت‌های تأمین کننده مواد اولیه اپل با این شرکت همکار هستند.

منبع : ایتنا

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی