آیفون ۷ به مودم‌های پرسرعت اینتل با پشتیبانی از LTE Cat 10 مجهز خواهد بود

06 مارس 2016

یک تحلیلگر از CLSA معتقد است که کمپانی اپل قصد دارد تا بر روی دو آیفون نسل آینده خود از مودم‌های LTE پرسرعت XMM 7360 مجهز به Cat 10 کمپانی اینتل استفاده کند. این درحالی‌ست که مودم‌های اینتل سرعت به مراتب بالاتری را نسبت به مودم‌های کنونی استفاده شده بر روی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس خواهند داشت. با این وجود تنها باید تا زمان عرضه نسل جدید آیفون ۷‌ ( iPhone 7 ) و آیفون ۷ پلاس ( iPhone 7 Plus ) صبر کرد و دید که آیا این تحلیل رنگ واقعیت خواهد گرفت یا خیر!

بر اساس گزارشات منتشر شده کمپانی اینتل تأمین کننده ۳۰ الی ۴۰ درصد مودم‌های LTE به کار رفته در محصولات آینده اپل، آیفون ۷ و ۷ پلاس خواهد بود. این گزارش که به قلم تحلیلگر CLSA نوشته شده است ادعا می‌کند که اپل در حال قرار دادن مودم‌های LTE XMM 7360 اینتل بر روی نسل بعدی تلفن های هوشمند آیفون است. این تراشه قادر است تا  LTE پرسرعت از نوع Cat 10 را ارائه دهد. درواقع این بدان معناست که تلفن هوشمند شما قادر خواهد بود تا ۴۵۰ Mb/s دانلود کرده و  ۱۰۰ Mb/s نیز به آپلود اختصاص دهد.

در حال حاضر اپل از مودم‌های LTE مدل MDM9635 کمپانی کوالکام بر روی دو آیفون ۶اس و ۶اس پلاس خود بهره می‌برد که این تراشه قادر است تا ۳۰۰ مگابایت در ثانیه از پهنای باند شما را به دانلود و ۵۰ مگابایت در ثانیه را به آپلود اختصاص دهد. بدیهی است چنین حرکتی از سوی اپل می‌تواند تاثیر منفی بر روی درآمد کوالکام گذاشته و در سمت دیگر فروش محصولات اینتل را تقویت نماید.

تامین‌کنندگان اپل از اوضاع بد تجارت در نیمه دوم سال می‌گویند

در ادامه این گزارش آمده است که اپل جهت ساخت پردازنده‌های سری AX خود نیز، در حال فکر کردن بر روی همکاری با اینتل می‌باشد و قطع همکاری با دو شریک تجاری خود سامسونگ و TSMC را در سر می‌پروراند. بر اساس آخرین شایعات، تراشه‌ A10 به صورت ۱۰۰ درصدی ساخت TSMC است.

تحلیلگر CLSA می‌گوید که این اتفاق بر اساس بررسی “زنجیره تأمین آسیاسی” به دست امده و اپل در یک شیفت بک، سال ۲۰۱۷ دوباره به سمت استفاده از قطعات کوالکام در آیفون ۷ اس ( iPhone 7S ) و ۷ اس پلاس ( iPhone 7S Plus ) خواهد رفت.

منبع: phonearena

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی