دنیای آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس (گزارش مراسم رونمایی از پرچمدار جدید اپل- بخش ششم)

آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

در بخش پنچم این مقاله ها از طراحی، صفحه‌نمایش و بلندگوهای به‌کاررفته در آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس سخن گفته شد. هم‌اکنون نوبت رونمایی از قابلیت اصلی این دستگاه یعنی پردازنده آن رسیده است. فیل شیلر به‌عنوان معرفی کننده این دستگاه هوشمند از پردازنده به‌کاررفته در آن یعنی A۱۱ BIONIC رونمایی کرد و آن را قدرتمند‌ترین پردازنده قرارگرفته بر روی دستگاه‌های هوشمند حال حاضر خواند.

شایان‌ذکر است که این پردازنده با طراحی ۶۴ بیتی خود شش هسته را در خود جای‌داده است. دو هسته از شش هسته قرارگرفته بر روی این پردازنده به میزان ۲۵ درصد سریع‌تر پردازنده A۱۰ هستند و نیز عملکرد چهار تای باقیمانده  ۷۰ درصد بهتر از A۱۰ ادعاشده‌اند. لازم به ذکر است که هسته‌های یادشده تحت دومین نسل از کنترل‌کننده‌های عملکرد طراحی‌شده توسط اپل مدیریت می‌شوند.

از دیگر قابلیت‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس می‌توان به پردازنده گرافیکی آن‌ها نیز اشاره کرد که بر اساس گفته‌های شیلر، به میزان ۳۰ درصد سریع‌تر نمونه مشابه آن در پردازنده A۱۰ عمل خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که این پردازنده گرافیکی مختص نرم‌افزارها و بازی‌های کامپیوتری سه‌بعدی طراحی‌شده است. همچنین این پردازنده می‌تواند وظایف یادگیری ماشینی را نیز به‌خوبی انجام دهد.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های هر آیفونی نیز دوربین آن است که خوشبختانه در این کنفرانس توضیحات کاملی درباره آن ارائه‌شده است. لنز به‌کاررفته در دوربین آیفون ۸ به میزان ۱۲ مگا پیکسل قدرت دارد و از فیلترهای جدیدتر و پیکسل‌های عمیق‌تر پشتیبانی می‌کند که همین امر نیز خود موجب نورانی‌تر شدن عکس‌ها و کاهش نویزها در تصاویر ثبت‌شده می‌شود. به‌علاوه تثبیت گر نوری تصاویر یادشده نیز از قابلیت‌های لنز این دستگاه است.

اپل موزیک ممکن است در ژوئن چهره ی جدیدی به خود بگیرد

بااین‌وجود دوربین قرارگرفته شده بر روی آیفون ۸ به لنز دوقلو مجهز است  که حسگرهای بسیار جدیدی نیز با خود به همراه دارد. یکی از لنزهای آن با دیافراگم ۱٫۸  و دیگری با دیافراگم ۲٫۸ عرضه‌شده‌اند که از فناوری تثبیت گر نوری تصاویر نیز پشتیبانی می‌کنند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی