اخبار

آیفون ۹ اپل با همکاری ال‌جی ساخته خواهد شد

آیفون ۹ با همکاری ال جی ساخته خواهد شد

هنوز جنجال‌ها و شایعه‌های تاریخ عرضه آیفون ۸ کمپانی اپل به سر نیامده است که شایعاتی درباره آیفون ۹ و مشخصات آن به گوش می‌رسد. بر اساس گزارش‌های جدید، اپل به‌صورت رسمی کمپانی ال‌جی را به‌عنوان تامین کننده و سازنده باتری آیفون ۹ انتخاب کرده است. با این حال تحلیل گران این اقدام اپل را تا حدی مبتنی بر دوری گزیدن این شرکت از استراتژی‌های عملی سنتی‌اش دانسته‌اند.

به‌خصوص این‌که اپل معمولا دوست دارد ساخت اجزا مختلف آیفون‌ها را بر عهده کمپانی‌های دیگر بگذارد. این استراتژی نه‌تنها هزینه ساخت تلفن‌های یاد شده را برای اپل بسیار کاهش می‌دهد بلکه شرایطی را فراهم می‌سازد تا بر اساس آن اپل بتواند در صورت نقص فنی احتمالی در هر قطعه شرکت سازنده آن را مقصر بداند.

با این وجود این بار طراحی منحصربه‌فرد باتری‌های کمپانی ال‌جی، اپل را بر آن داشته است که ساخت باتری‌های آیفون بعدی را تنها بر عهده این شرکت گذاشته و به سراغ شرکت دیگری نرود. همچنین گزارش یاد شده اضافه کرد که باتری موجود بر روی آیفون ۹ به شکل L طراحی شده است و فضای داخلی این دستگاه را بسیار بهینه‌سازی می‌کند از طرفی دیگر نیز کمپانی ال‌جی صدها میلیون دلار برای ساخت خط تولید این باتری‌ها و انبوه‌سازی آن‌ها هزینه کرده است.

از طرفی دیگر شایعاتی نیز به گوش می‌رسد که باتری موجود بر روی آیفون ۸ نیز همین شکل ظاهری را دارد و همین طراحی نیز مدت عمر باتری این تلفن همراه هوشمند را به نسبت نسل قبلی آن یعنی آیفون ۷ قوی‌تر می‌کند. لازم به ذکر است که باتری آیفون ۷ پلاس از ۱۳ ساعت وب گردی، ۱۵ ساعت وبگردی با وای‌فای و ۶۰ ساعت پخش موسیقی به‌صورت بی‌سیم پشتیبانی می‌کند. اگر آیفون ۸ بتواند این رقم‌ها را افزایش دهد می‌تواند باتری خود را نیز به‌عنوان یکی از نقاط قوت برای متقاعد کردن مشتریان برای خرید خود عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟