اخبار

آیفون 13 اپل احتمالا با طراحی غیرناچ همراست

طراحی ناچ بیش از سه سال است که وجود دارد. از زمان عرضه آیفون X در سال 2017، اپل از این طرح در هر آیفون استفاده کرده است. به منظور افزایش هرچه بیشتر نسبت صفحه نمایش آیفون X، اپل برای اولین بار دکمه Home و تشخیص اثر انگشت را حذف کرد. به عنوان جایگزین، فناوری شناسایی چهره Face ID را به کار گرفت. به همین دلیل، مجبور شد در قسمت بالای صفحه ناحیه‌ای را طراحی کند تا لنزهای جلویی و سنسورهای دیگر را برای اجرای Face ID قرار دهد. با این حال گویی قرار نیست در نسل بعدی آیفون شاهد وجود ناچ باشیم.

به طور غیر منتظره، بسیاری از کاربران طراحی ناچ را دوست ندارند. با این وجود شرکت‌های تولیدکننده متعددی تصمیم گرفتند راه شرکت اپل را پیش گیرند و به طراحی ناچ در روی تلفن هوشمند روی آورند.

آیفون 13 این بار بدون ناچ اپل همراست

آخرین گزارش ادعا می‌کند که اپل نمونه اولیه آیفون 13 را بدون ناچ داخلی تحت تست قرار داد. اگر آزمایش موفقیت آمیز باشد، ممکن است آیفون 13 و آیفون‌های بعدی از ناچ استفاده نکنند. با همه گیر شدن بیماری که به کاربران نیاز دارد همیشه ماسک بزنند، دیگر نیازی به فناوری Face ID نیست. به این دلیل که کاربران نمی‌توانند از ویژگی Face ID با ماسک استفاده کنند.

گزارش‌های قبلی ادعا می‌کنند که آیفون 13 احتمالاً از فناوری اثر انگشت روی صفحه استفاده خواهد کرد. این منطقی به نظر می‌رسد زیرا بدون Face ID، حسگر اثر انگشت روی صفحه تنها گزینه جایگزین فناوری بیومتریک است.

فروشگاه اپل فراتر از یک مرکز خرید؛ حذف کلمه استور از نمایندگی‌‌های اپل

با این حال، اگر آیفون 13 از یک ناچ استفاده نکند، چه اتفاقی برای دوربین جلو می‌افتد؟ هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که اپل فناوری دوربین روی صفحه را کامل کرده است. همچنین هیچ گزارشی مبنی بر اینکه از طرح حفره دار یا قطره‌ای استفاده خواهد کرد، گزارش نشد.

درباره عنوان نسل جدید آیفون نیز اطلاعاتی در دست نیست و باید منتظر ماند تا در آینده نزدیک جزئیات بیشتری دردست قرار گیرد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟