آیفون X بهترین دوربین را در اختیار دارد

آیفون X و قیمت نحومی در بازار ایران

آیفون X

امروزه تلفن‌های همراه هوشمند ما بیشتر از این‌که کارایی یک تلفن را داشته باشند به دوربین‌های حرفه‌ای دیجیتالی بدل شده‌اند. ما از این دستگاه‌ها برای ثبت زندگی‌مان به کمک تصاویر و ویدیوها استفاده می‌کنیم و البته به همان نسبت نیز از تلفن‌های همراه هوشمندمان برای ارسال پیام‌ها و بررسی فیس‌بوک و اینستاگرام استفاده می‌کنیم. البته لازم به ذکر است که اگر بخواهید به دنبال تلفن همراهی باشید که دوربین آن عکس‌های بسیار باکیفیتی ثبت کند نمی‌توانید هزینه کنار گذاشته‌شده برای خرید این دستگاه را از ۱۰۰۰ دلار کمتر در نظر بگیرید. هم‌اکنون بهترین تلفن همراه هوشمندی که با این قیمت می‌توان خریداری کرد آیفون X است که دوربین به‌کاررفته در آن با دوربین‌های حرفه‌ای قابل‌رقابت است.

در همین راستا نیز آزمایشگاه DxOMark با بررسی‌های انجام داده بر روی آیفون X و سایر رقبای حال حاضر آن نظیر هواوی میت ۱۰ پرو و گوگل پیکسل پرو به این نتیجه رسیده است که فعلاً آیفون X با توجه به مشخصات سخت‌افزاری ویژه‌ای که دارد بهترین قیمت را در میان سایر رقبای خود عرضه می‌کند.

لنز به‌کاررفته در آن سری جدید لنزهای f/2.4 است که به تثبیت‌کننده نور تصاویر نیز مجهز شده است و همین امر نیز موجب شده است تا آیفون X در میان سایر رقبای خود نظیر آیفون ۸ از برتری نسبتاً بالایی برخوردار باشد. لازم به ذکر است که تلفن همراه هوشمند گلکسی نوت ۸ هنوز درزمینهٔ بزرگ‌نمایی ۲x برترین دوربین را دارد اما DxOMark مدعی شده است که نرم‌افزار پیش‌زمینه تار آیفون اندکی بهتر عمل کرده و تصاویر آن از گلکسی نوت ۸ بهتر است. البته جالب اینجاست که آیفون X و دوربین به‌کاررفته در آن ازلحاظ عملکرد ثبت رنگ و نمایش تصاویر از سایر پیشینیان خود برتری دارد.

طراحی ماژول دوربین نسخه ۲۰۱۹ آیفون XI فاش شد

بااین‌وجود آیفون X هنوز نتوانسته است امتیاز کلی دریافت شده توسط دوربین گوگل پیکسل ۲ را از آن خود کند اما درزمینهٔ ثبت ویدیو از این تلفن همراه هوشمند جدید گوگل بهتر عمل می‌کند.

1
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

یک دیدگاه

  • Avatar رضا صفوی
    21 آبان 1396

    بله، اصلا معلوم بود از اول گفتن نداشت
    اپل همه چیزش اوله

مطلب پیشنهادی