آیفون ۱۰ از ۹۹۹ دلار قیمت گذاری شده است

22 شهریور 1396
آیفون 10

اپل دیشب طی مراسم رونمایی از آیفون ۱۰ و آیفون ۸ قیمت نهایی هر کدام از محصولات خود را اعلام کرد. این شرکت قیمت محصولا پایه آیفون ۱۰ را نزدیک به ۱۰۰۰ دلار اعلام کرد. مساله ای که قابل پیش بینی بود. اما خبری  که تقریبا در هیچ‌کدام از شایعات و گمانه‌زنی‌ها به آن اشاره نشده بود، وجود آیفونی با قیمتی بالاتر از ۱۰۰۰ دلار است.

با توجه به این که اپل نمیخواست قیمت اصلی گوشی های گران قیمت خود را به خاطر بار روانی سنگین آن به کاربران نشان دهد قیمت پایه هر گوشی را اعلام کرد. اما با مراجعه به وب‌سایت اپل متوجه می‌شویم که مدل خاکستری فضایی آیفون ایکسِ مجهز به ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و سیم‌کارت AT&T، قیمتی برابر با ۱۱۴۹ دلار دارد.

البته این قیمت تنها مختص آمریکا است و ممکن است در سایر کشورها هزینه‌ی خرید پرچم‌دار جدید اپل از این نیز بیشتر باشد. برای مثال قیمت آیفون ایکس ۲۵۶ گیگابایتی در استرالیا برابر با ۱۸۲۹ دلار این کشور (معادل ۱۴۶۶ دلار آمریکا) است، که در نوع خود رکوردی بین تلفن‌های هوشمند معمولی (منظور از معمولی تلفن‌های غیر جواهرکاری شده و نسخه محدود یا Limited Edition است) محسوب می‌شود.

باید درنظر داشته باشیم که قطعا قیمت بالای ۱۰۰۰ دلار برای هیچ شرکتی مناسب نیست چه برسد به اپل که طی سال گذشته از نظر نمودار فروش نیز افت قابل توجهی داشته است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی