اجازه انتشار برخی توییت‌ها، بدون هماهنگی با وکلای تسلا از ایلان ماسک گرفته شد

08 اردیبهشت 1398

مثل اینکه شکایات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)  از ایلان ماسک، رئیس کمپانی تسلا تمامی ندارد. البته مقصر همه این‌ شکایات و درگیری‌ها خود آقای ایلان ماسک است. چراکه آقای ایلان ماسک دائما در حال انتشار توییت‌هایی در حساب کاربری توییتر خود است که همیشه جنجال‌هایی را به‌پا می‌کند. برای مثال ایلان ماسک در سال گذشته توییتی را در حساب کاربری توییتر خود مبنی بر خصوصی کردن سهام کمپانی تسلا منتشر کرد که همین توییت موجب شد تا SEC از او شکایت کند چراکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مدعی بود توییتی که ایلان ماسک در توییتر منتشر کرده، کاملا ناقض قانون است چراکه در آن زمان روند خصوصی‌سازی سهام کمپانی تسلا تازه در ابتدای راه خود قرار داشت و ایلان ماسک عمدا برای اینکه بازار سهام را گمراه کند این توییت را منتشر کرده است.

این ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در دادگاهی که با ایلان ماسک داشت، مجادلات و اتفاقات فراوان و پی‌درپی را برای ایلان ماسک رقم زد. از این‌رو وکلای شرکت تسلا نیز از ایلان ماسک خواستند تا متعهد شود که قبل از انتشار هر خبر و توییتی در حساب کاربری توییتر خود آن را با این وکلا درمیان بگذارد و درصورت موافقت آن‌ها خبر موردنظر را منتشر کند. اما مثل اینکه گوش ایلان ماسک به این حرف‌ها و تعهدی که به وکلای کمپانی تسلا داده بود، بدهکار نیست چراکه او در همین اواخر بدون هماهنگی با وکلای کمپانی تسلا توییتی را منتشر کرده که در آن به اعداد و ارقام تولیدات کمپانی تسلا اشاره کرده است. همین مسئله موجب شد تا دوباره کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از او در دادگاه شکایت کند. اما به‌نظر می‌رسد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این بار خیلی جدی‌تر از دفعه قبل است چراکه این کمیسیون از قاضی دادگاه درخواست کرده است که ایلان ماسک را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

تسلا از چرم باقیمانده از صندلی خودروهای خود قاب چرمی آیفون تولید و عرضه می‌کند

در پی این اتفاق وکلای کمپانی تسلا لیستی از موضوعاتی که ایلان ماسک می‌تواند فقط درمورد آن‌ها در توییتر خود اظهار نظر کند را در طی توافقی جدید با او در اختیارش قرار داده‌اند البته ایلان ماسک برای اظهار نظر درمورد این موضوعات نیز به دریافت پیش تاییدیه از وکلای شرکت نیازمند است.


بیشتر بخوانید

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی