احتمال عرضه پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ بر روی پرچم‌دار بعدی سامسونگ

اگزینوس ۹۸۱۰

اگزینوس ۹۸۱۰

رویه اصلی کمپانی سامسونگ به‌این‌ترتیب است که این شرکت تا تاریخ رونمایی از پرچم‌دارهایش اطلاعاتی را درباره طراحی و سخت‌افزار آن‌ها عرضه نخواهد کرد. بااین‌حال همیشه برخی از متخصصان و البته کارکنان خود شرکت سامسونگ به عرضه اطلاعاتی درباره نوآوری‌های جدید این شرکت و البته سازه‌های جدید آن می‌پردازند. این بار نیز خبرهای منتشرشده در وب‌سایت‌های معتبر فناوری حاکی از آن هستند که پردازنده جدید سامسونگ یعنی اگزینوس ۹۸۱۰ به‌احتمال‌زیاد به‌صورت رسمی برای اولین بار بر روی گلکسی اس ۹ عرضه خواهد شد.

البته هنوز چند ماهی تا رونمایی از پرچم‌دار جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ زمان باقی است و بااین‌وجود این کمپانی از حالا به رونمایی از پردازنده پرچم‌دار خود که بانام Exynos ۹ سری ۹۸۱۰ خوانده می‌شود پرداخته است و به‌احتمال بسیار زیاد آن را بر روی گلکسی اس ۹ قرار خواهد داد.

در این مرحله، اطلاعات جدیدی درباره این پردازنده وجود ندارد. سامسونگ در این رابطه اعلام کرده است که این تراشه از هسته پردازنده‌های سفارشی نسل سوم به همراه پردازنده گرافیکی به‌روز شده و مودم Gigabit ۴G LTE برخوردار است. البته این مودم به‌احتمال بسیار زیاد مشابه مودمی است که سامسونگ در ماه ژوئن سال میلادی جاری عرضه کرده است. سرعت دانلود ارائه‌شده توسط این مودم ۱٫۲ گیگابایت در ثانیه است. همچنین سامسونگ اظهار داشته است که این قطعه در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی به تولید انبوه خواهد رسید.

البته جالب است بدانید که سامسونگ هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی تراشه Exynos ۹ سری ۹۸۱۰ به مرحله تولید خواهد رسید اما بر اساس تجربیات گذشته خود از زمان‌بندی‌های این کمپانی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این تراشه ویژه در طی چند ماه آینده تولید خواهد شد. همچنین تلفن همراه هوشمند گلکسی اس ۹ نیز که یکی از کاندیداهای اصلی تجهیز به این تراشه است، احتمالاً در کنگره موبایل سال میلادی ۲۰۱۸ که محل برگزاری آن در شهر بارسلونا خواهد بود، به بازار عرضه می‌شود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی