اخبار

استقبال از عزاداری‌های آنلاین محرم فراتر از انتظار بود

مراسمات عزادای محرم امسال به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و شاهد استقبال بسیار خوب ایرانیان از این مراسمات هستیم. همراه موبایلستان باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آوریم.

چندین ماه است که ایران و دنیا با موضوع کرونا ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند. علاوه‌بر تمام نگرانی‌هایی که این ویروس به بار آورد، برخی تغییرات را نیز در ساختار زندگی مردم شاهد بودیم. ایرانیانی که در مواجهه با آشنایان و حتی افراد غریبه دست همدیگر را به گرمی می‌فشردند، اکنون برای جلوگیری از انتشار ویروس از هم فاصله می‌گیرند. اما تمام این ماجراها یک طرف و عدم امکان حضور در هیئت‌های عزاداری سالار شهیدان یک طرف. هیئت‌هایی که ایرانیان از بچگی خاطرات مختلفی از حضور در آن دارند و حتی نوعی اتحاد در بین مردم به حساب می‌آید.

عزاداری آنلاین

مطالب مرتبط:

اما به دلیل کرونا ویروس امکان حضور در مراسمات عزاداری وجود ندارد و در صورت امکان نیز بسیاری از افراد به خاطر نگرانی‌هایی که در زمینه سلامت خود و دیگران دارند، نمی‌توانند با رضایت قلبی در آن‌ها حضور یابند. به همین دلیل از یک ماه پیش از شروع ماه محرم زمزمه‌هایی در خصوص مجازی بودن این عزاداری‌ها به گوش رسید. بعد از این ماجرا بود که اپراتور‌های کشور برای برگزاری چنین رویدادی با تمام ظرفیت شروع به کار کردند و با همکاری اپلیکیشن روبیکا بستری مناسب را فراهم آوردند. بستری که در آن صاحبان مراسم مذهبی نسبت به پخش رویداد اقدام می‌کردند و سایر افراد به سادگی می‌توانستند به صورت آنلاین در این مراسم حضور یابند.

برای آپدیت دستگاه آپل خود به iOS 9 کمی دست نگه دارید

عزاداری آنلاین

اقدام خوش آیند و قابل تحسینی که در این خصوص انجام گرفته، رایگان بودن اینترنت هر دو سمت بود. یعنی اینترنت صاحبان مراسم و اینترنت شرکت کنندگان در این رویداد‌ها رایگان است و هیچ هزینه‌ای به این منظور اعمال نمی‌شود. در ابتدا سوال اینجا بود که آیا مردم از چنین مراسمی به صورت آنلاین استقبال خواهند کرد یا خیر؟ نگاهی به آمار و ارقام نشان می‌دهد که مردم این سرزمین به هر شکلی که باشد پای ثابت مراسمات حضرت ابا عبدالله الحسین هستند. با وجود اینکه چنین اتفاقی به عنوان اولین تجربه بود، اما نحوه استقبال بسیار عالی ارزیابی می‌شود. یکی از پربازدید‌ترین مراسمات مربوط به هیئت ریحانه الحسین است که مراسمات آن توسط مداح اهل‌بیت بنی فاطمه انجام می‌شود. در این مراسم بازدید آنلاین 137 هزار نفری ثبت شد و بازدید آفلاین و کلی آن نیز بیش از یک میلیون بازدید بود.

عزاداری آنلاین

چنین آمار و ارقامی نشان می‌دهد که استقبال مردم از مراسمات عزاداری آنلاین بیش از انتظار بوده است. البته حضور اپراتور‌های تلفن همراه در این زمینه آن هم با تمام ظرفیت نیز باعث شکل گیری چنین اتفاقاتی بوده است.  به نظر می‌رسد که از نظر فرهنگی هم روز به روز به ایران دیجیتال نزدیک می‌شویم. نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟