اخبار

استقبال سرد خریداران از گوشی بلک‌بری پریو همچنان ادامه دارد !

کمپانی بلک بری در طی سال های اخیر، نتوانست پابه پای کمپانی های بزرگ دنیا همچون سامسونگ، اپل، هواوی، شیائومی و غیره گام بردارد و اندک سهمی هم که از بازار گوشی های هوشمند در اختیار داشت را از دست داد.

شکستی که برای مسئولین این کمپانی کانادایی بسیار گران تمام شد و حتی زمزمه هایی نیز مبنی بر توقف کامل خط تولید گوشی های این شرکت در طی یکی دو سال اخیر به گوش می رسید که البته به واقعیت تبدیل نشد و این شرکت با تغییر استراتژی، پلتفرم اندروید را برای نسل جدید گوشی های خود برگزید تا بتواند از محبوبیت بالای این سیستم عامل، پلی برای آشتی با کاربران و جذب دوباره آن ها به محصولات خود بسازد.

همانطور که می دانید این شرکت اخیراً از اولین گوشی اندرویدی خود به نام بلک بری پریو رونمایی و آن را با امید و آرزوهایی فراوان روانه بازار کرد. اما امروز گزارش های رسیده حاکی از این است که این اسمارت فون هم نتوانسته تا به این جا، نظر کاربران را به خود جلب و آن ها را به خرید ترغیب کند.

بر اساس گفته های یکی از مدیران ارشد اپراتور مخابراتی AT&T آمریکا که یکی از کمپانی های عرضه کننده این گوشی محسوب می شود:”میزان خرید بلک بری پریو بسیار پایین تر از پیش بینی های ما بوده است.”

اگرچه شرکت های مخابراتی به ندرت اطلاعات مربوط به محصولات کمپانی های تولیدکننده گوشی های هوشمند را علنی می کنند اما عملکرد این گوشی به قدری ضعیف بود که دیگر چیزی برای پنهان کردن باقی نگذاشته بود.

بر ااس آخرین گزارش ها، در سه ماهه چهارم سال مالی منتهی به ۲۹ فوریه، تنها ۶۰۰ هزار دستگاه از این گوشی به فروش رفت که در مقایسه با پیش بینی فروش ۸۵۰ هزار دستگاه، کاهشی محسوس را ثبت کرد.

به گفته این مدیر شرکت AT&T، بلک بری امیدوار بود که بتواند با عرضه گوشی های اندرویدی، باری دیگر خود را به یکی از بازیگران اصلی بازار گوشی های هوشمند تبدیل کند، اما بسیاری از طرفداران متعصب این شرکت، زمانی که کار با این گوشی را تجربه کردند نتوانستند به راحتی با این تغییر بزرگ یعنی جابجایی از سیستم عامل بلک بری به اندروید کنار بیایند و به تبع، از خرید پیشمان شدند.

هنوز این خبر با واکنشی از سوی مسئولین بلک بری همراه نبوده و به نظر می رسد که اگر فروش قطعات سخت افزاری این شرکت به همین روال پیش برود، شاهد تعطیلی کامل این کسب و کار از سوی مدیرعامل بلک بری باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا