استقبال کم کاربران از ویندوز ۱۰ مایکروسافت : حدود یک سوم پیش بینی ها محقق شد!

28 تیر 1395

حدود یک سال از زمان عرضه ویندوز ۱۰ مایکروسافت ، جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل‌ محبوب این کمپانی می‌گذرد. هم‌اکنون این پلتفرم بر روی بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه نصب شده و فعال است. شاید این آمار برای این مدت نسبتا کوتاه مناسب باشد، اما از انتظارات مقامات مایکروسافت، یعنی فعال‌سازی ویندوز ۱۰ بر روی یک میلیارد دیوایس در فاصله‌ بسیار دوری قرار دارد.

سال گذشته پس از پرده‌برداری از ویندوز ۱۰ مایکروسافت در مقابل انظار عمومی، این کمپانی هدف بزرگی را دنبال می‌کرد، هدفی به بزرگی نصب و فعال شدن ویندوز ۱۰ بر روی یک میلیارد دستگاه. طبق پیش‌بینی ساکنین ردموند، تا اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی کارکرد جدیدترین ورژن سیستم‌عامل مایکروسافت بر روی یک میلیارد دیوایس فعال تثبیت شده باشد اما درحالی‌که هنوز حدود دو سال تا زمان تعیین شده از سوی مایکروسافت فاصله داریم، مدیران دره سرخ از دستیابی به این مهم ناامید گشته‌اند.

در سالگرد رونمایی از ویندوز ۱۰ مایکروسافت مسئولان این کمپانی از فرآیند رشد این پلتفرم در میان مردم رضایت دارند. اینک حدود ۳۵۰ میلیون دستگاه فعال ماهانه از این سیستم‌عامل بهره می‌برند و همچنان روند افزایشی تعداد کاربران ویندوز ۱۰ ادامه دارد. نقطه عطفی که سبب کاهش رشد محبوبیت ویندوز ۱۰ در میان مردم شد، در ۲۹ جولای رخ داد. تا پیش از ۲۹ جولای کاربران ویندوزهای ۸.۱ و ۷ قادر به آپگرید سیستم‌عامل خود به ویندوز ۱۰ به‌صورت مجانی و کاملا رایگان بودند اما پس از ۲۹ جولای هر کاربر برای به‌روزرسانی باید بیش از ۱۰۰ دلار بپردازد.

 

مایکروسافت در این باره می‌گوید:

به دلیل تمرکز بالای ما بر روی سخت‌افزار تلفن‌های هوشمند آتی، بازه زمانی رسیدن به هدف یک میلیارد دستگاه با ویندوز ۱۰ به تعویق می‌افتد.

 

شایان ذکر است پس از خریداری شدن بخش موبایل نوکیا توسط مایکروسافت و ورود مستقیم مایکروسافت به بازار سخت‌افزار، بخشی از فعالیت‌های مهندسین این کمپانی به طراحی و پردازش تلفن‌های هوشمند جدید اختصاص یافته است. با این وجود هنوز مایکروسافت در حیطه اسمارت‌فون‌ها موفقیت چندانی کسب نکرده و هواداران کمی در سراسر دنیا دارد.

تم تیره در به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ فعال شد + آموزش فعالسازی

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی