• خانه
  • اخبار
  • اسنودن: آمریکا یگان هکری سازمان‌یافته دارد

اسنودن: آمریکا یگان هکری سازمان‌یافته دارد

اسنودن اعلام کرد که آمریکا با استفاده از هکرها حمله‌های گسترده سایبری به سازمان‌ها و احزاب کشورهای دیگر را سازماندهی و اجرا کرده است.

ادوارد اسنودن پیمان‌کار سابق سیا که برای افشای محرمانه ترین اطلاعات عملیات جاسوسی این سازمان در سراسر جهان مجبور به زندگی تبعیدی در روسیه شده است، اعلام کرد: آمریکا با استفاده از هکرها حمله‌های گسترده سایبری به سازمان‌ها و احزاب کشورهای دیگر را سازماندهی و اجرا کرده است.

به گزارش ایتنا از ایرنا، اسنودن که سومین سال زندگی تبعیدی خود را در روسیه سپری می‌کند، امروز (سه شنبه) در یک یادداشت توئیتری نوشت: سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا اجازه ویژه‌ای دارند که اقدام‌های خاص هکری را علیه کشورهای دیگر انجام دهند.

بنا به اعلام خبرگزاری روسیا سگودنیا، وی افزود: این دستورها، هکرهای آمریکایی را موظف کرد با ورود به سامانه‌های رایانه‌ای و مراکز اطلاعاتی سازمان‌های امنیتی، احزاب و تشکیلات سیاسی خارجی کشورهای مختلف، عملیات مورد نظر و حمله را طراحی و اجرا کنند که اشتباه بزرگ واشنگتن است.

بروزرسانی جدید ایکس باکس لایو، قابلیت‌‌های Club، Arena و زبان محلی اضافه می‌کند

اسنودن در این زمینه به لینک یک مرکز رایانه‌ای محرمانه آمریکا اشاره کرده که گفته می‌شود محرمانه بوده و در آن اسامی احزابی همچون حزب‌های پاکستانی، لبنانی، اخوان المسلمین مصر، بهاراتیاجانتا در هند و نجات ملی رومانی قرار دارد.

منبع : ایتنا

مطلب پیشنهادی