اشتباه نکنید، آیفون X در حقیقت آیفون ۱۰ است

22 سپتامبر 2017
آیفون ۱۰ همان آیفون X است

آیفون ۱۰ همان آیفون X است

پس از رونمایی اپل از آخرین پرچم‌دار خود یعنی آیفون X، در تمامی رسانه‌های بین‌المللی یک هرج و مرج بسیار خنده‌دار به وجود آمده است که در این مقاله قصد داریم تا به آن رسیدگی کنیم. در یک بلاگ خبری وقتی کامنتی درباره آیفون ۱۰ قرار دادم، مورد حمله صدها کاربر قرار گرفتم که من را احمق، بی اطلاعات و … خطاب کرده بودند، آن‌ها معتقد بودند که آیفون ۸ به‌تازگی معرفی شده است و آیفون ۱۰ تا دو سال دیگر نیز معرفی نخواهد شد. در بهترین حالت این افراد به من یادآور شده بودند که آیفون دیگر معرفی شده، آیفون X نام دارد.

ماجرا از این قرار است که در حروف الفبای رومی، X به معنای ۱۰ است و اپل از این نام برای نشان دادن ده ساله شدن آیفون استفاده کرده است. نکته جالب اینجاست که مسئولان این شرکت در تمامی مصاحبه‌ها و نشست‌های خود، هیچ‌گاه از عبارت ایکس برای خطاب کردن این دستگاه استفاده نکرده و همیشه از عدد ۱۰ برای نام بردن از آن بهره گرفته‌اند.

به این ترتیب باید در نظر داشته باشید که این آیفون به این دلیل آیفون ۱۰ نام دارد ولی با عدد یونانی نمایش داده می‌شود که تا دو سال آینده شاهد عرضه آیفون ۱۰ با اعداد انگلیسی خواهیم بود و اپل قصد ندارد تا بازار خود را دچار تلاطم و دردسر کند. به این ترتیب می‌توان بین آیفون ۱۰ و آیفون ۱۰ (X) تفاوت قائل شد.

با این شرایط و با توجه به توضیحات ارائه شده بعید می‌دانم که کسی در میان مخاطبان فهیم موبایلستان باقی بماند که از این به بعد، این تلفن همراه را با نام آیفون اکس یا آیفون ایکس خطاب کند. شایان ذکر است که پیش از رونمایی از آیفون ۱۰، شایعات حاکی از نام‌گذاری آن به نام آیفون ادیشن بودند ولی اپل همه را غافلگیر کرده و این نسخه از آیفون را، آیفون ۱۰ نام‌گذاری کرد که  نتیجه آن نیز ایجاد این سردرگمی (نه تنها در ایران، بلکه در تمامی جهان) شد.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی