اطلاعات اصلی چیپست اسنپدراگون ۶۷۰ رونمایی شد

13 شهریور 1396
اسنپدراگون 670

تراشه اسنپدراگون ۶۷۰ به زودی جایگزین بزرگترین و بهترین تراشه میان رده اسنپدراگون می شود. این تراشه با فناوری ۱۰ نانومتری ساخته شده است.

تراشه ۶۶۰ اسنپدراگون نیز با فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده بود. همچنین گفته می‌شود که تراشه میان‌رده جدید کوالکام در اوایل سال آینده میلادی معرفی خواهد شد و در دسترس سازندگان گوشی‌های هوشمند قرار می‌گیرد. بااین‌حال، لیست محصولات مجهز به این تراشه اعلام نشده است؛ ضمن اینکه هنوز نمی‌دانیم کدام‌یک از تولیدکنندگان گوشی هوشمند به‌عنوان اولین سازنده، محصولی با تراشه اسنپدراگون ۶۷۰ معرفی و عرضه خواهد کرد.

درحالی‌که اسنپدراگون ۸۳۵ و اسنپدراگون ۶۶۰ به نسل دوم هسته‌های پردازشی Kryo مجهز شده است ، اسنپدراگون ۶۷۰ به نسل سوم Kryo مجهز می شود.. همچنین، شرکت کوالکام از ترکیب چهار هسته پردازشی قدرتمند و چهار هسته پردازشی با مصرف انرژی کمتر در چیپ‌ست‌های پیشین خود استفاده کرده است.

فناوری DynamIQ شرکت ARM برای تراشه اسنپدراگون ۶۷۰ در نظر گرفته شده است که از ترکیب هسته‌های پردازشی قدرتمند Cortex A73 و هسته‌های کم‌مصرف Cortex A53 استفاده خواهد کرد. این فناوری، جایگزین معماری big.LITTLE می‌شود و انعطاف‌پذیری بیشتری به سازندگان برای تولید تراشه‌های جدید مبتنی بر فناوری DynamIQ ارائه خواهد داد.

اسنپدراگون ۶۷۰ یکی از بزرگترین تغییرات اسنپدراگون خواهد بود. به طوری که حتی کوالکام قرار است GPU آن را نیز تغییر دهد. آن‌طور که پیدا است، یک واحد پردازشگر گرافیکی آدرنو از «سری ششم» برای اسنپدراگون ۶۷۰ در نظر گرفته خواهد شد؛ برای مقایسه، بد نیست اشاره کنیم که نسل فعلی تراشه‌های اسنپدراگون از «سری پنجم» واحد پردازشگر گرافیکی آدرنو استفاده می‌کند.

کوالکام برای ساخت تراشه میان‌رده جدید خود با سامسونگ همکاری خواهد کرد؛ به همین جهت، معماری پردازش ۱۰ نانومتری LPP سامسونگ برای تولید چیپ‌ست اسنپدراگون ۶۷۰ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این در حالی است که اسنپدراگون ۸۳۵ و اکسینوس ۸۸۹۵ به کمک معماری پردازش ۱۰ نانومتری LPE تولید شده است؛ در مقایسه، می‌توان گفت که LPP نسخه بهینه‌تر معماری LPE سامسونگ است. LPP، مخفف عبارت Low Power Plus و LPE، مخفف Low Power Early است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی